Nowe autobusy na trasie Glasgow – Edinburgh Airport

0
Edinburgh airport iconic control tower by Davide Rizzo (CC BY-SA 2.0)

Do West Coast Motors trafiło pięć piętrowych autobusów Plaxton Panorama. Szkocki operator transportowy, we współpracy z Citylink uruchomi autobusy na trasie Glasgow – Edinburgh Airport. Autobusy wnętrz przystosowane są do potrzeb pasażerów lotniczych. Producent zapewnia, że pojazdy wyznaczą nowe standardy łączności i wygody.

Pasażerowie będą mogli cieszyć się 75 siedzeniami, których obicia nawiązują wzorem do motywu szkockiego krzyża. Każde miejsce siedzące jest wyposażone w składany stolik, światło do czytania, uchwyty na urządzenia mobilne i wejście USB. Na dolnym piętrze znajdują się też kontakty.

Nowe autobusy Plaxton Panorama podnoszą poziom popularnego serwisu AIR łączącego stację autobusową Glasgow’s Buchanan z lotniskiem w Edynburgu co 30 minut 24 godziny na dobę. Autobusy, wprowadzone we współpracy z lotniskiem i operowane przez West Coast Motors w imieniu Citylink, są jedynym bezpośrednim połączeniem między największym miastem Szkocji i najbardziej obleganym lotniskiem w kraju.

Popularność serwisu AIR rośnie, a ostatnia inwestycja utwierdza w przekonaniu, że kontynuujemy doskonalenie naszych usług. Nowe pojazdy oferują większy komfort i udogodnienia. Wierzymy, że prowadzi to do jeszcze większej przyjemności z podróży dla naszych klientów. Ta inwestycja pokazuje, że przed autobusami długodystansowymi obiecująca przyszłość – mówi cytowany w komunikacie Peter Knight, dyrektor operacyjny Scottish Citylink.

Źródło: rynek-lotniczy