Easyjet likwiduje opłatę administracyjną

0
EasyJet by Luca Mascaro, (CC BY-SA 2.0)

Brytyjskie linie lotnicze easyJet likwidują obowiązkową dotąd opłatę administracyjną w wysokości 16 funtów. Do tej pory pasażerowie musieli ją opłacać przy każdej rezerwacji. Wprowadzone zmiany spowodują, że bilety lotnicze będą znacznie tańsze – szczególnie przy zakupie biletu dla jednej osoby.

W czasie gdy inne tanie linie (Wizzair czy Ryanair) regularnie podnoszą ceny za bagaż, easyJet wprowadzała miłą odmianę. Brytyjski przewoźnik robi ukłon w stronę pasażerów, likwidując od 1 października opłatę administracyjną, wymaganą dotąd przy każdej rezerwacji. To bardzo dobra wiadomość dla często podróżujących tymi liniami.

Do tej pory opłata administracyjna w easyJet wynosiła 16 funtów. Była ona naliczana jednorazowo do każdej rezerwacji biletów. Najbardziej cierpieli na tym pasażerowie, którzy podróżowali w pojedynkę lub kupowali osobno lot docelowy i powrotny. W przypadku dwóch lub więcej pasażerów opłata ta rozkładała się na kilka osób, ale… wciąż trzeba było ją zapłacić.

Linie easyJet postanowiły od 1 października zlikwidować tę opłatę. Po dokonaniu rezerwacji biletów na stronie internetowej brytyjskiego przewoźnika nie trzeba dodatkowo pokrywać opłaty administracyjnej.

Istotne jest to, że nowe zasady obowiązują na rezerwacje dokonane wyłącznie od 1 października. Linia zaznaczyła, że pasażerowie, którzy kupili bilety wcześniej, nie mogą się jednak domagać zwrotu pieniędzy.

„Mogę potwierdzić, że usunęliśmy opłatę administracyjną za rezerwacje, w ramach trwającego przeglądu naszych opłat i prowizji. Dotyczy to rezerwacji dokonanych po 1 października” – powiedziała w rozmowie z Fly4free, Anita Carstensen, menadżerka ds. PR w easyJet.

Źródło: fly4free.pl