Rządowa aplikacja pomoże w znalezienie pracy

0
Hispanic young office worker with bike walking on street and using smartphone. Businessman reading or texting message on phone. Modern lifestyle concept Biznes fotografie designed by Katemangostar - Freepik.com

W najbliższym czasie ma zostać uruchomiona aplikacja na smartfony, która pomoże w znalezieniu pracy. Według zapowiedzi brytyjskiego rządu, który jest pomysłodawcą aplikacji, z programu skorzystają zwłaszcza młodzi mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa.

Therese Coffey minister pracy i emerytur przekazała, że ​​wypuszczenie aplikacji to część szerszego planu, którego celem jest podniesienie jakości rynku pracy w Wielkiej Brytanii.

Polityk zapowiedziała, że program skupia się na pomocy młodym ludziom, którzy znaleźli się w niekorzystnej sytuacji życiowej – np. nie uzyskali żadnych kwalifikacji czy wykształcenia, bądź nie mogą znaleźć zajęcia, zapewniającego im wystarczająco wysoką płacę.

Rządowa aplikacja ma kłaść nacisk na “zindywidualizowane wsparcie w pozyskiwaniu kwalifikacji dla osób poszukujących pracy” – ujawnił portal ITV.

“Chcę zapewnić wszystkim jak najlepszy start w życiu i dać innym szansę nie tylko na zdobycie pracy, ale na zdobycie wymarzonego zatrudnienia” – przekazała Therese Coffey.

Wciąż nie wiadomo, jak będzie działać aplikacja na smartfona, poza tym, że ma “zawierać tylko najlepsze oferty i szkolenia”, a także “pomagać w znalezienia lepszego stanowiska tym, którzy już pracują, ale zarabiają za mało”.

Źródło: londynek.net