Kolejny strajk w British Airlines

0
OY-NCM by Benedikt Lang (CC BY-ND 2.0)

British Airlines odwołuje loty w okolicach 27 września. Powodem jest planowany na ten dzień strajk pilotów, którzy domagają się poprawy warunków pracy i płacy. Linia lata z i do polskich lotnisk w Warszawie i Krakowie.

Brytyjski przewoźnik potwierdza, że rozpoczął odwoływanie lotów. “Zmieniamy nasz rozkład i zaoferujemy naszym klientom pełny zwrot pieniędzy lub możliwość zmiany daty lotu lub zmiany linii lotniczej” – napisała brytyjska firma w komunikacie.

Linia zaznacza, że skontaktuje się z dotkniętymi klientami poprzez e-mail. Zaleca również, by sprawdzić swoje konto na ich stronie internetowej.

Tego dnia loty z i na londyńskie Heathrow były przewidziane na polskich lotniskach w Warszawie i Krakowie. Obecnie nie można już kupić na nie biletów.

To ostatni moment, gdy linia może odwołać loty, nie pokrywając swoim klientom dodatkowych poniesionych przez nich kosztów, takich jak np. hotele. Zgodnie z unijnym prawem przewoźnik lotniczy musi za to płacić, gdy odwołanie następuje krócej niż 14 dni przed lotem.

To już drugi raz, gdy w ostatnim czasie British Airlines odwołuje loty. W poniedziałek również z powodu strajku pilotów firma odwołała ok. 1700 lotów, a zakłócenia w rozkładzie trwały do środy.

Strajkujący piloci chcą większego udziału w zyskach firmy. Reprezentujący ich związek zawodowy nazwał decyzję linii o odwołaniu lotów “nieprzemyślaną i nierozsądną” i wzywa do dalszych negocjacji, by uniknąć strajku.

Źródło: media