“Fast & Furious 9” – plan filmowy w Edynburgu

0
Vin Diesel by Gage Skidmore (CC BY-SA 2.0)

Centrum Edynburga zmieniło się w plan filmowy 9-tej części „Szybkich i wściekłych” – kinowego hitu, w którym na pierwszy plan wychodzą pościgi samochodowe.

Sprowadzenie ekipy filmowej tak dynamicznej produkcji do stolicy Szkocji wzbudza dwojakie emocje. Jedni cieszą się z promocji miasta i zwracają uwagę na rozwój przemysłu filmowego w tym pięknym mieście. Inni nie dowierzają, że w mieście o tak fatalnej infrastrukturze drogowej można kręcić film w którym większa część akcji to pościgi samochodowe.

Seria filmów „Szybcy i wściekli” to jedna z bardziej dochodowych produkcji w XXI w. – wszystkie części to dochód dla Universal Studios ponad 4 mld dolarów.

Nim jednak zobaczymy najnowszą produkcję serii, mieszkańcy Edynburga będą musieli przeżyć niedogodności związane z zamkniętymi drogami.  Z początkiem września zostało zamkniętych przeszło 50 dróg.

Poniżej wykaz zamkniętych dróg. Ich aktualizację można znaleźć tutaj.

Waterloo Place – w całości, z wyjątkiem lokalnego dostępu z Regent Road do Calton Hill – od 2 do 22 września (włącznie).

Calton Road – od Calton Hill do wjazdu na parking Waverley Gate – od 6 rano 2 września do 12 12 września o godz. 22:00.

Calton Road  – od wjazdu na parking Waverley Gate do New Street – od 6-tej rano  6 września do 22:00 12 września.

West College Street – w całości – od 6:00 dnia 6 września do godz. 22 dnia 23 września

Regent Road – odcięta w całości (za wyjątkiem dostępu lokalnego) – od 6 rano do 10 wieczorem między 10, a 21 września.

Chambers Street – odcięta w całości – od 6 rano do 10 wieczorem między 11, a 18 września.

Guthrie Street – w całości – od 6 rano do 10 wieczorem 11 września i od 6 rano 17 września do 22-iej dnia następnego.

Cockburn Street – w całości – od 6 rano do wieczora 12 września

George Street (od Frederick do Hanover Street), Castle Street (od Rose St do George Street) i North Castle Street (od George Street do Hill Street) – od 6:00 do 15 września do 10 wieczorem 17 września – przy okazji, będzie to dzień pełen atrakcji odbywających się wzdłuż ulicy

Melville Street (od Manor Place do Stafford Street), Walker Street (od William Street do Chester Street) i Manor Place – od 6-tej do 13-tej 23 września oraz w godzinach 6–22 w dniu 24 września.

Forrest Road (w całości) oraz George IV Bridge (od Forrest Road do stu metrów na północ) i Candlemaker Row (od George IV Bridge do Merchant Street) – w godzinach 21.00 20 września do 12-tej w południe 21 września.

Oprócz tego czasowo zamknięte zostaną te odcinki: East Preston Street, West Preston Street, Summerhall Place, Summerhall, Hope Park Crescent, Buccleuch Street, Chapel Street, Potterow, Teviot Place, Forrest Road, Bristo Place – wszystkie w całości w dniu 11 września i w godz. 9-17 w dniu 21 września.

Premiera najnowszego filmu zapowiadana jest na 10 kwietnia 2020 roku.

Źródło: fb – edynburg.online