W Windsorze odbył się chrzest syna Harry’ego i Meghan

0
Prince Harry and Ms. Markle visit Titanic Belfast BY Northern Ireland Office, (CC BY 2.0)

W prywatnej kaplicy na zamku Windsor odbył się w sobotę chrzest Archie’go Harrisona Mountbatten-Windsor. Nabożeństwu, które miało prywatny charakter, przewodniczył arcybiskup Canterbury. W uroczystości nie wzięła udziału królowa Elżbieta II.

Książęca para początkowo chciała, aby chrzest odbył się dzień wcześniej. Jednak termin został zmieniony, aby w uroczystości mógł uczestniczyć książę Karol, któremu zależało, aby być obecnym na ceremonii Archiego. Królowa Elżbieta II spędza natomiast weekend w Szkocji na Tygodniu Holyrood. To ważna uroczystość i nie można było zmienić jej daty, stąd też jej nieobecność na chrzcie prawnuka.

Chrzest Archiego był uroczystością całkowicie prywatną. Książęca para nie zaprosiła na nią dziennikarzy, pojawiło się jedynie 25 gości, w tym rodzice chrzestni. Nie było żadnych osób postronnych. Książęca para zamieściła zdjęcie z uroczystości na Instagramie.

Archie miał na sobie suknię wykonaną przez Angelę Kelly, nadworną krawcową królowej. To replika szaty zamówionej przez królową Wiktorię na chrzciny jej córki księżnej Wiktorii w 1841 roku. By nie zniszczyć oryginalnej szaty, od 2004 roku to właśnie replika jest używana przy kolejnych tego typu uroczystościach w brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Źródło: Media