Wielka Brytania: zmiana operatora łatwiejsza niż kiedykolwiek

0
Person using mobile phone by rawpixel.com (CC BY 2.0)

Organ nadzorujący rynek telefonii komórkowej w UK Ofcom, poinformował o nowych zasadach zmiany operatora sieci. Każdy kto chce zmienić operatora i zachować swój numer, może to zrobić w ciągu kilku minut, wysyłając do swojego dostawcy darmowego SMS’a.

Klienci korzystający z sieci komórkowych mogą teraz zmienić operatora za pomocą SMS-a, zamiast dzwonić i prosić o kod autoryzacji przeniesienia (PAC).

Nowe zasady, ogłoszone na początku tego roku, oznaczają, że klienci nie będą już musieli borykać się ze zmianą numeru czy przechodzić skomplikowanych procedur. Według danych Ofcom, prawie jedna trzecia klientów sieci komórkowych nie zmienia operatora, bo nie ma wiedzy o tym, jak tego dokonać.

Do tej pory zmiana sieci na inną trwała średnio dwa dni robocze lub ponad 15 godzin – przekazał z kolei rzecznik Carphone Warehouse, zwracjąc uwagę, że teraz proces będzie znacznie przyspieszony.

Decydując się na zmianę numeru, teraz należy wysłać darmowy SMS o treści STAC na numer 75075. Proces zmiany powinien trwać nie dłużej niż kilka minut.

Dla osób, które nie są pewne co do terminu zakończenia kontraktu i ewentualnych opłat za jego zerwanie, uruchomiono usługę umożliwiającą sprawdzenie swojego statusu. Wystarczy wysłać darmowego SMS-a o treści INFO na numer 85075.

Jak obliczono, zmiany pozwolą zaoszczędzić mieszkańcom Wielkiej Brytanii nawet 10 milionów funtów rocznie.

Źródło: londynek.net