Wielka Brytania: premiera biografii rotmistrza Pileckiego

0
Uroczystość nadania sali Obrazowej imienia Rotmistrza Witolda Pileckiego by Kancelaria Premiera (1.0)

Do księgarni trafi w tym tygodniu biografia rotmistrza Witolda Pileckiego pt. ‘The Volunteer’ (‘Ochotnik’) brytyjskiego pisarza Jacka Fairweathera. Anglojęzyczną wersję książki można zamawiać w sklepach internetowych.

Książka “The Volunteer: The True Story Of The Resistance Hero Who Infiltrated Auschwitz” opowiada o losach rtm. Pileckiego i jego pobycie w niemieckim nazistowskim obozie zagłady Auschwitz.

Autorem publikacji jest brytyjski pisarz i dziennikarz. Był m.in. szefem biura brytyjskiego dziennika “Daily Telegraph” w Bagdadzie i fotoreporterem amerykańskiego “Washington Post” w Afganistanie. Napisał również dwie inne książki, “The Good War” i “The War of Choice” o wojnach w Afganistanie i w Iraku. Jest laureatem prestiżowych nagród dziennikarskich.

W wywiadzie dla anglojęzycznego kanału telewizji TVP POLAND IN Fairweather wyjaśnił, że o napisaniu tej książki pomyślał, gdy przeczytał najdłuższy raport Pileckiego z Auschwitz, w którym pisał on o warunkach panujących w obozie. “Przeczytałem to i zrozumiałem, że tę historię trzeba opowiedzieć” – zaznaczył Fairweathera.

“To nieopowiedziana historia jednego z największych bohaterów II wojny światowej” – czytamy na stronie wydawnictwa Penguin Random’s, które premierę biografii zaplanowało na czwartek. Z kolei Harper Collins, który książkę wydaje już jutro, o dziele Fairweathera pisze: “znakomicie napisana” opowieść o “przetrwaniu, zemście i zdradzie w najmroczniejszym okresie historii”.

Źródło: londynek.net