Wizz Air wprowadza nowe trasy z Polski

0
Airbus A320-232 HA-LPK WizzAir by Kuba Bożanowski (CC BY 2.0)

Węgierski przewoźnik Wizz Air poinformował o uruchomieniu nowych tras z polski. Są tą między innymi loty z Warszawy i Katowic do Podgoricy, czy z Gdańska do Londynu Gatwick – poinformował dzisiaj przewoźnik.

Od wczoraj samoloty latają z Katowic do Castellon w Hiszpanii  (poniedziałki, piątki), a od 15 czerwca do hiszpańskiego Santander (we wtorki, soboty) i do Podgoricy – stolicy Czarnogóry (wtorki, czwartki, soboty).

Z kolei 15 czerwca po raz pierwszy wystartował z Warszawy do Podgoricy (loty we wtorki, czwartki, soboty), a z Gdańska codziennie zaczął latać do Londynu Gatwick. Ceny biletów do brytyjskiej stolicy zaczynają się już od 39 złotych.

“Cieszymy się z uruchomienia nowych tras z Polski. Podgorica, Castellon i Santander będą doskonałym wyborem dla osób lubiących wypoczywać na plaży. Z kolei codzienne loty do Londynu Gatwick zaspokoją potrzeby podróżujących w celach turystycznych i biznesowych do Londynu” – zaznaczyła Paulina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

Flota węgierskiego przewoźnika składa się ze 113 samolotów typu Airbus A320 i A321, latających z 25 baz na ponad 650 trasach łączących 146 lokalizacji w 44 krajach.

Obecnie Wizz Air oferuje loty na 169 trasach do 74 miejsc z 9 polskich lotnisk. W 2018 roku w polskiej siatce połączeń przewiózł 9,3 mln pasażerów, a w 2019 planuje przewieźć 11 mln klientów.

Źródło: londynek.net