Virgin Trains zapowiada wprowadzenie udogodnień dla pasażerów

0
Virgin Trains by JamesZ_Flickr (CC BY 2.0)

Virgin Trains planuje przeprowadzić w najbliższym czasie rewolucje korzystną dla swoich klientów. Przedsiębiorstwo kolejowe Richarda Bransona zapowiedziało wydanie aplikacji, która ma ułatwić podróżowanie brytyjskim pasażerom.

To nie wszystko, dzięki innowacją kupowanie biletów na pociągi Virgin Trains ma być prostsze, a sam przewoźnik zamierza dodatkowo podnieść jakość świadczonych usług, oferując wszystkim niższe ceny, rezerwację miejsc, ciepłe przekąski oraz darmowe Wi-Fi.

Nowa aplikacja Virgin Trains będzie dobierać cenę biletu na podstawie szeregu czynników w taki sposób, aby docelowo była ona jak najniższa.

Firmy kolejowe od lat zwracały uwagę, że system opłat jest nielogiczny i trudny do zrozumienia nawet dla samych pracowników.

Konkurenci Virgin Trains uważają, że jeśli przewoźnikowi uda się zrealizować ten pomysł, może on podważyć założenia dotyczące przychodów w całym systemie kolejowym.

Dodatkowo, od maja 2021 r. firma Richarda Bransona chce zwiększyć jakość swoich usług, oferując na wszystkich swoich trasach rezerwacje miejsc, ciepłe posiłki oraz darmowe Wi-Fi.

Jak przekazało Virgin Trains, rezerwacja miejsc siedzących będzie obowiązkowa, a cena takiego biletu powinna być średnio o 10 procent niższa w porównaniu z ofertą konkurencji.

Przewoźnik zamierza również usprawnić proces zwrotu opłat za bilety. W przypadku każdego opóźnienia pociągu koszt zakupu biletu ma być zwracany automatycznie bez konieczności uprzedniego aplikowania o niego.

“Nowe usługi pozwolą nam przenieść doświadczenia klientów na brytyjskich kolejach na wyższy poziom i pokazać reszcie branży, jak powinno się to robić” – przekazał Phil Whittingham, dyrektor zarządzający Virgin Trains.

Informacje od Virgin Trains zbiegły się w czasie z rozporządzeniem Ministerstwa Transportu, które pozbawiło firmę wyłączności na obsługę linii kolejowej z London Euston do West Midlands. Powodem tej decyzji ma być negatywne podejście przewoźnika do zakupu planów emerytalnych dla pracowników.

Źródło: londynek.net