Wielka Brytania: Google Maps ostrzeże kierowców przed fotoradarem

0
CHIANGMAI, THAILAND -FEBRUARY 7, 2017:Google Maps for Mobile 2.0 was released. Its location service can work with or without a GPS receiver. Technologia zdjęcie utworzone przez ijeab - pl.freepik.com

Aplikacja Google Maps wprowadziła dla mieszkańców Wielkiej Brytanii nową funkcję, która pokazuje gdzie znajdują się na drodze fotoradary – poinformował „Manchester Evening News”.

Z narzędzia, które informuje o zagrożeniach i kontrolach prędkości, można korzystać już od około dwóch tygodni, a aplikacja działa zarówno na systemach Android, jak i iOS.

Dodatkową funkcję dedykowano użytkownikom Androida, którzy mogą zgłaszać fotoradary mobilne i stacjonarne, podczas gdy właściciele urządzeń z dowolnym systemem zobaczą te aktualizacje podczas jazdy.

Ostrzeżenia o fotoradarach lub strefie ograniczenia prędkości nie tylko wyświetlają się na ekranie urządzenia mobilnego, ale również przekazywane są głosowo.

Są też ikony pokazujące, gdzie dokładnie znajduje się fotoradar, jak również raporty z wypadków czy robót drogowych.

Urządzenia rejestrujące przekroczenie dopuszczalnej prędkości pojazdów pojawiły się też na Google Maps m.in. w: Australii, Brazylii, Indiach, Meksyku, Rosji, Japonii, Grecji i na Węgrzech. Wcześniej funkcja dostępna była wyłącznie w USA.

Mapy Google to jedna z najpopularniejszych aplikacji giganta z Mountain View na urządzeniach z iOS.

Źródło: londynek.net