Meghan Markle urodziła syna!

0
Prince Harry and Ms. Markle visit Titanic Belfast BY Northern Ireland Office, (CC BY 2.0)

Na oficjalnym Instagramie rodziny królewskiej podano informację, że Księżna Sussex Meghan Markle urodziła syna. Dziecko książęcej pary przyszło na świat wczoraj 6 maja. Chłopiec oraz szczęśliwa mama pozostają jeszcze w szpitalu. Jednak Wielka Brytania, a przede wszystkim cała rodzina królewska świętują przyjście na świat pierwszego dziecka księcia Harry’ego i księżnej Meghan.

Książę Sussex Harry powiedział, że jest “przeszczęśliwy” po narodzinach swego pierwszego dziecka. Jak podkreślił, wraz z księżną Meghan nie wybrali jeszcze imienia dla syna. Zapowiedział, że w ciągu najbliższych dni pokaże go światu.

„To najbardziej niezwykłe doświadczenie w moim życiu” – tłumaczył uśmiechnięty książę.

Harry dodał, że – zgodnie z wcześniejszym planem – w ciągu kolejnych dni para pokaże także pierwsze zdjęcia syna i ogłosi jego imię. Bukmacherzy spodziewali się, że nowy członek rodziny królewskiej otrzyma imię Arthur, James lub Philip.

„Wciąż o tym myślimy (…), to jest teraz następny krok” – powiedział.

Dziecko, które będzie siódme w linii do brytyjskiego tronu, urodziło się o godz. 5.26. Jako pierwsi o narodzinach dowiedzieli się królowa Elżbieta II oraz jej mąż książę Filip, ojciec Harry’ego i następca tronu – książę Karol oraz brat Harry’ego, książę William z księżną Kate.

Nowym rodzicom i dziecku, którzy przebywają w rezydencji pary we Frogmore Cottage, towarzyszy także matka Meghan Markle, Doria Ragland.

Źródło: pap