Lokalne biblioteki pomagają w rejestracji settled status

0
Brexit Passport Control Closed Sealed British by bluebudgie (CC0 1.0)

Z inicjatywą pomocy w rejestracji dla Europejczyków wyszły lokalne biblioteki. Coraz więcej placówek staje się centrami pomocy, gdzie udostępniane są smartfony oraz można zeskanować dokumenty wymagane do settled status.

Wśród placówek oferujących pomoc obywatelom krajów unijnych w rejestracji w Home Office dołączyły ostatnio placówki z hrabstwa West Berkshire w Anglii.

Pracownicy biblioteki udzielają porad dotyczących systemu, a także pomagają przejść przez cały proces składania wniosków online. Personel bibliotek sprawdza, czy wnioskodawcy posiadają wymagane dokumenty i pomaga w skanowaniu oraz przesyłaniu plików niezbędnych do wypełnienia formularza, w tym paszportu.

Co istotne biblioteki za tę pomoc nie pobierają żadnych opłat, ale – jak na przykład w West Berkshire – konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

Osoby, które potrzebują pomocy z rejestracją, mogą zapytać w swoich lokalnych radach dzielnic lub bibliotekach, czy udzielają takowej. Pomocy udziela też Home Office pod numerami: 0300 123 7379 z Wielkiej Brytanii oraz pod numer 0203 080 0010 spoza Wielkiej Brytanii, w obu przypadkach od godziny 9:30 do 16:30.

Informacje na temat rejestracji “settled status” można znaleźć na stronie rządowej. Istnieje również polska wersja językowa.

Źródło: londynek.net