Koniec plastikowych toreb w Morrisons

0
Morrisons by Secret Pilgrim (CC BY-SA 2.0)

Sieć sklepów Morrisons wycofuje ze sprzedaży plastikowe torby na zakupy. Z placówek znikną szkodliwe dla środowiska reklamówki, które zostaną zastąpione przez torby wykonane z papieru.

Do dobra praktyka oraz próba pokazania się jako odpowiedzialny sprzedawca, dbający o środowisko. Morrisons już pod koniec marca poinformował, że usunie z opakowań produktów spożywczych szkodliwy styropian, a rok wcześniej na dziale z warzywami usunięto popularne fioliówki.

Od czwartku we wszystkich sklepach sieci klienci będą mogli zakupić jedynie wykonane z papieru, ekologiczne torby w cenie 20 pensów – to dokładnie tyle samo, ile wcześniej kosztowała plastikowa reklamówka.

Jak ocenił przedstawiciel sieci, krok ten pozwoli zredukować obecność plastiku w przestrzeni publicznej i przyczyni się do poprawy środowiska. Zwrócił uwagę, że papierowe torby są wykonane na tyle dobrze, że można ich używać przez dłuższy czas. Z drugiej strony, kiedy się zużyją, nie będzie żadnego problemu z ich recyklingiem.

“Szacujemy, że dzięki naszej decyzji klienci zrezygnują z zakupu 1 300 ton plastiku” – przekazał Andy Atkinson z Morrisons.

“Większość kupujących od dawna skarżyła się na wszechobecny plastik, więc nasza decyzja spotkała się z pozytywnym odzewem” – dodał.

Źródło: londynek.net