Pogoda: śnieg i deszcz w Wielkiej Brytanii

0
Rain Male Umbrella The Downpour Walk In The Rain by _Alicja_ (CC0 1.0)

Met Office ostrzega przed opadami deszczu i śniegu, które mogą występować na terenie Wielkiej Brytanii przez najbliższe dni. Zdaniem synoptyków, w wielu regionach kraju można spodziewać się lokalnych podtopień.

Po tym, jak na Wyspy dotarł huragan Freya, pogoda na Wyspach daleka jest do tego, czego mogliśmy doświadczyć w połowie lutego, kiedy słupki rtęci pokazały ponad 20 st. C.

Brytyjscy meteorolodzy informują, że deszczowa aura w całym kraju potrwa przynajmniej do końca tygodnia, a temperatury powietrza wynosić będą średnio 10-11 st. C.

“W samej Anglii i Walii będzie jednak dość znośnie. Znacznie zimniej będzie natomiast w Szkocji, gdzie można spodziewać się przejściowych burz, a także opadów śniegu. W Glasgow i Edynburgu w ciągu dnia temperatury spadną do 4-5 stopni” – przekazał Aidan McGivern z Met Office.

Wszyscy, którzy oczekują szybkiego nadejścia wiosny, muszą uzbroić się w cierpliwość. Według aktualnych prognoz Met Office, ocieplenie może pojawić się na południu kraju – w tym w Londynie – dopiero w przyszłym tygodniu.

W najgorszym położeniu obecnie znajdują się mieszkańcy Irlandii Północnej i Szkocji. Po porannych opadach deszczu synoptycy spodziewają się dziś silnych opadów śniegu w tej części Wielkiej Brytanii.

Źródło: Londynek.net