Whisky z Lidla uznana za najlepszą na świecie

0
World of Whisky tasting platter by Matt Barber (CC BY 2.0)

W tegorocznym międzynarodowym konkursie World Whiskies Awards bezkonkurencyjna okazała się Queen Margot. Jak informuje Londynek.net w  kategorii „Best Scotch Whisky” wygrał  trunek, który można zakupić w Lidlu, za nieco ponad 10 funtów

Alkohole oceniało 40 ekspertów z całego świata, którzy podkreślali niepowtarzalny smak Queen Margot, która leżakuje w dębowych beczkach przez 8 lat. W jej bukiecie kryje się nuta suszonej moreli i śliwki, a także  “gładka konsystencja i ciepłe wykończenie”.

Warto zaznaczyć, że najlepszą whisky można kupić w sieci supermarektów Lidl za jedyne £13,49. Dla porównania, szkocka Johnnie Walker Black Label, która również otrzymała tytuł, kosztuje prawie dwa razy więcej.

To nie pierwszy raz, kiedy trunek z Lidla zachwycił podniebienia najbardziej wybrednych koneserów. Na rozdaniu nagród “Icons of Gin” na początku tego miesiąca sieć zdobyła tytuł “Own Brand Gin Supermarket of the Year”. Z kolei w zeszłym roku gin z Lidla pokonał Sipsmitha i Beefeatera w “ślepym teście” smaku.

Trunki z supermarketów już od jakiegoś czasu z powodzeniem rywalizują ze swoimi droższymi odpowiednikami. Oliver Cromwell London Dry Gin za £10 z Aldiego został uznany za jednego z najlepszych na świecie, pokonując m.in. Hestona Blumenthala za £25 z Waitrose.

Źródło: londynek.net