Można składać wnioski w ramach Polish Heritage Day

0
Polish Heritage Day

Polska ambasada w Londynie zachęca do współpracy w ramach Polish Heritage Day. Do 15 marca można składać wnioski o uzyskanie dofinansowania na to działanie.

Celem projektu jest świętowanie i promowanie przez zamieszkałych w Zjednoczonym Królestwie Polaków polskiej kultury, dziedzictwa przeszłych pokoleń, polskiego wkładu w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne Wielkiej Brytanii, oraz podkreślenie pozytywnej roli, jaką niemal jednomilionowa polska społeczność pełni w Zjednoczonym Królestwie. To także okazja do świętowania w szerszej społeczności Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Dnia Flagi RP przypadających na dzień 2 maja oraz Święta Konstytucji 3 Maja.

Projekt Polish Heritage Day to wystartował w 2017 roku.  Tegoroczna 3. edycja będzie zdecydowanie wyjątkowa, gdyż zbiega się z obchodami 250. rocznicy oficjalnego ustanowienia polsko-brytyjskich stosunków dyplomatycznych i stulecia odnowy polsko-brytyjskich stosunków dwustronnych. Inauguracja eventu przewidywana jest na 4-5 maja 2019 r.

Organizatorzy Polish Heritage Days jak co roku mogą liczyć na wsparcie materialne w postaci zwrotu części poniesionych kosztów. Na swoje działania mogą otrzymać dofinansowanie nawet do 600 funtów. Otrzymają również pomoc w kontaktowaniu się z lokalnymi władzami oraz w nagłośnieniu wydarzenia w mediach.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie zachęca wszystkie organizacje do czynnego udziału w Polish Heritage Day. Deklaracje współpracy poprzez wysłanie formularza można składać do 15 marca 2019 roku. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.londyn.msz.gov.pl. Zgłaszać mogą się stowarzyszenia oraz organizacje. Wyniki zostaną ogłoszone 31 marca 2019 r.

Podobnie jak w roku ubiegłym, oficjalnym symbolem projektu jest biało-czerwona szachownica lotnicza, która była symbolem używanym przez polskich pilotów walczących w bitwie o Anglię, a obecnie, dzięki działaniom promocyjnym ambasady RP w Londynie, stała się znakiem rozpoznawczym Polaków w Wielkiej Brytanii.

Źródło: Ambasada Polska w Londynie