Kolejna fala śniegu, deszczu i wiatru nad Wielką Brytanią

0
The beast from the east hits Glasgow by Daniel (CC BY 2.0)

Wczoraj Met Office zapowiedziało trudne warunki pogodowe. Ostrzeżenie ma obowiązywać do końca tego tygodnia, a dotyczy silnych opadów deszcze i wiatru o prędkości do 100 km/h. W niektórych regionach Wielkiej Brytanii dodatkowo zapowiedziano śnieżyce.

W nadchodzących dniach w Londynie przewidywane słupki rtęci mają pokazywać ok. 11 st. C. Wyjątkiem mają być poranki, podczas których doświadczymy przymrozków. Temperatura odczuwalna może być jednak dużo niższa, a wszystko za sprawą zbliżającej się wichury.

Jak informuje Met Office, silne podmuchy pojawią się dziś w okolicach Londynu i południowej Anglii, a wraz z nią deszczowe chmury, które mogą doprowadzić do licznych podtopień i problemów komunikacyjnych.

W najgorszej sytuacji są mieszkańcy Szkocji oraz Irlandii Północnej, którzy poza silnym wiatrem i deszczem, mogą doświadczyć również opadów śniegu.

Od czwartku do soboty wciąż ma być wietrznie i deszczowo. Met Office donosi, że jeszcze przed weekendem na zachodzie kraju – w tym w Londynie – pojawią się burze. “Generalnie deszczowa pogoda zdominuje niemal całą Wielką Brytanię” – ocenił Alex Deakin z Met Office.

Rządowi prognostycy zapewnili, że na bieżąco uaktualniają statusy pogodowe m.in. na Twitterze czy oficjalnej stronie internetowej. Zachęcili do ich obserwowania, ponieważ w wielu miejscach spodziewane są alerty powodziowe.