Zjednoczone Królestwo “zrezygnuje ze zmiany czasu na zimowy”

0
Watch Timepiece Woman Wearing Wrist Hand Girl by Free-Photos (CC0 1.0)

Pomimo zaplanowanego na marzec Brexitu, Wielka Brytania najprawdopodobniej zrezygnuje z corocznej zmiany czasu na zimowy – informuje ‘Metro’ – w ten sposób kraj pójdzie w ślady UE.

Według informacji znajdujących się w oficjalnych mailach wynika, że Wielka Brytania przyjmie na stałe czas letni.

“Wiadomość na pewno ucieszy miliony obywateli, zmęczonych długimi zimowymi wieczorami. Dzięki temu, skorzystają na dodatkowej godziny dziennego światła” – czytamy w “Metro”.

Propozycja odstąpienia od przesuwania zegarów w Europie wyszła w sierpniu od przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude’a Junckera. Państwa UE mają do kwietnia czas na podjęcie decyzji w tej sprawie.

Do chwili obecnej nie było wiadomo, jak zareaguje Wielka Brytania. Jednak wiadomości z poczty elektronicznej, ujawnione na podstawie swobody dostępu do informacji, wskazują na to, że rząd skłania się ku naśladowaniu Bruskeli i pozostawaniu przez cały rok przy czasie letnim.

Do wiadomości dotarł “Daily Mail” – jeden z wysokich urzędników pisze do kolegi: “Czuję, że władze zaproponują zrezygnowanie z przechodzenia na czas zimowy”.

Zauważa on, że po Brexicie różnice w czasie między Irlandią a Irlandią Północną mogłyby przysparzać dodatkowych problemów. “W takim przypadku podróżni musieliby przesuwać zegarki przy przekraczaniu granicy między południem a północą” – brzmi treść wiadomości.

Źródło: londynek.net