„Beast from the East” może wrócić w ciągu dwóch tygodni

0
The beast from the east hits Glasgow by Daniel (CC BY 2.0)

Nad Wielką Brytanię nadciąga zmiany pogody – pogoda może przypominać tzw. „Beast from the East” z lutego 2018r.

Styczeń dopiero co się rozpoczął, a już prognostycy przewidują obniżenie temperatur. Według nich Nowy Rok zaczniemy od spadkiem temperatur, a Met Office informuje o możliwych opadach śniegu, które mogą nastąpić w drugiej połowie tego miesiąca.

Nagłe przejściowe ochłodzenie, który ma potrwać tydzień, będzie miało następstwo w bardziej “niespokojnej” pogodzie – włącznie z możliwością występowania silnych wichur i opadów śniegu, szczególnie na północy kraju.

Według strony internetowej Met Office: “W trzecim tygodniu stycznia występuje prawdopodobieństwo zmiany na ogólnie dużo chłodniejszą pogodę, zwiększając ryzyko mrozu, mgły i śniegu”.

W zeszłym roku w lutym przybyła nad Wyspy tzw. „Beast from the East” , która ogarnęła całą Wielką Brytanię pokrywając kraj śniegiem i lodem.

Prognozujący przewidują teraz powrót takiej ekstremalnej pogody po nagłym ociepleniu stratosferycznym, które często może doprowadzić do reakcji łańcuchowej, która prowadzi do zimnych warunków pogodowych przedostających się z Europy Wschodniej.

Źródło: heart.co.uk