Magia świątecznych ozdób

0
Christmas Market Nuremberg Christmas Buden Christmas by Gellinger (CC0 1.0)

W Zjednoczonym Królestwie każdy przywiązuje ogromną wagę nie tylko do udekorowania salonu, ale także budynku z zewnątrz.

Sheila Gill i John Reynolds prawdopodobnie są właścicielami najpiękniej przystrojonego na Boże Narodzenie domu w Wielkiej Brytanii. Budynek pokryty jest tysiącami kolorowych lampek. Właściciele wydali tysiące funtów na dekoracje.

Para prowadziła kiedyś pub, który słynął z najlepszych świątecznych dekoracji w mieście. Dlatego, kilka lat po zamknięciu interesu, zaczęli ozdabiać także dom, w którym mieszkają. Prace rozpoczęli już w sierpniu i na początku sami nie wiedzieli, ile lampek zamontują. Co ciekawe, budynek jest piękny nie tylko na zewnątrz, ale także w środku.

Właściciele podkreślają, że w tym roku lampek jest dwa razy więcej niż we wcześniejszych latach. Wrażenie robi także otoczenie domu, które mieni się wszystkimi kolorami tęczy. Miejsce przyciąga całe rodziny i jest ogromną atrakcją nie tylko dla najmłodszych.

Skąd taki pomysł? Wszystko po to, by zachęcić do odwiedzin ludzi z całego kraju i zebrać jak największą sumę pieniędzy dla potrzebujących. Wstęp do tego wspaniałego świątecznego domu kosztuje 2 funty (10 złotych). W zeszłym roku Sheila i John zebrali prawie 18 tys. funtów, czyli około 95 tys. złotych. Budynek znajduje się w dzielnicy Stow Hill w mieście Newport.

Podobnie działa pewna amerykańska rodzina, która pobiła rekord Guinnessa na najbardziej udekorowany dom na święta!

Już od 20 lat, rodzina Gayów rozpoczyna sezon bożonarodzeniowy od udekorowania swojego domu rekordową ilością światełek.  Z roku na rok rośnie nie tylko liczba osób podziwiających ich wspólny wysiłek, ale także rośnie liczba kolorowych lampek trafiających na fasadę budynku.

Niewiarygodna świąteczna wystawa składa się z 601 736 światełek i zajmuje powierzchnię 200 metrów kwadratowych. Przygotowanie jej zajęło ponad 2 miesiące. Kolorowe lampki zsynchronizowano z muzyką. Na listę przebojów trafiło około 200 świątecznych kawałków. Znajdując się w niedalekiej odległości od najbardziej udekorowanego domu, wystarczy wejść na odpowiednią częstotliwość FM i posłuchać muzyki bezpośrednio przez swój telefon komórkowy.

Wystawa rodziny Gayów jest otwarta dla wszystkich. Większość zwiedzających wrzuca jednak niewielką kwotę do skarbonki znajdującej się przy wyjściu. Zebrana kwota zostanie później przekazana na konto lokalnych fundacji charytatywnych.