Ryanair idzie na rekord

0
ei-fzv by Jeroen Stroes Aviation Photography (CC BY 2.0)

Największy europejski przewoźnik niskokosztowy ma zamiar, od 11 grudnia do 8 stycznia, przewieźć ponad 10 milionów pasażerów, czyli o 5 procent więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku – będzie to rekordowy wynik.

Najbardziej pracowitym dniem dla linii lotniczych Ryanair w sezonie świątecznym, będzie sobota 22 grudnia – tego dnia przewoźnik planuje obsłużyć prawie 400 000 klientów podróżujących na prawie 2100 lotach.

Jednakże linia lotnicza planuje czasowe zaprzestanie działalności w dniu Bożego Narodzenia. Przerwa rozpocznie się późnym popołudniem w Wigilię 24 grudnia, a zostanie wznowiona rano 26 grudnia.

Ryanair poinformował, że najbardziej popularnymi trasami w święta są Bułgaria, Litwa, Polska, Rumunia i Słowacja, a rekordowe liczby pasażerów zostaną obsłużone na połączeniach na Wyspy Kanaryjskie. Boże Narodzenie podróżni chcą spędzić w słońcu. W okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku równie szybko wypełniają się samoloty operujące na trasach narciarskich do Austrii, Włoszech i Szwajcarii.

Źródło: Rynek-lotniczy.pl