ASDA obniża ceny benzyny już czwarty tydzień z rzędu

0
Asda ND11FYS (DHL) by Graham Richardson (CC BY 2.0)

ASDA ogłosiła plany obniżenia ceny paliwa na swoich stacjach benzynowych już czwarty weekend z rzędu.

Od dzisiaj klienci będą płacić o dwa pensy mniej za litr paliwa niż do tej pory, ponieważ hurtowy koszt benzyny nadal spada. W rzeczywistości oznacza to, że klienci zapłacą nie więcej niż £1,147 za paliwo bezołowiowe i £1,257 za olej napędowy.

To nie tylko czwarty weekend obniżek cen w sieci stacji paliwowych ASDA, ale także szósty spadek cen od 26 października.

Rzecznik paliw RAC Simon Williams powiedział The Mirror: “Potrzebujemy informacji i obniżkach ceny hurtowych, tak szybko jak przekazywana jest informacja o wzroście cen ropy naftowej”.

“W ubiegłym miesiącu odnotowaliśmy największy spadek cen benzyny w ciągu czterech lat. Ważne jest, aby inne supermarkety zaczęły konkurować z ASDA w sposób, w jaki robiły to dwa miesiące temu. “

„W okresie przedświątecznym życzylibyśmy sobie aby sprzedawcy detaliczny uczciwie potraktowali swoich klientów, odpowiednio obniżając ceny paliw w odniesieniu do cen hurtowych”.

W tym tygodniu RAC ostrzegł, że brytyjscy kierowcy mogą stanąć w obliczu podwyżki cen paliw, jeśli członkowie Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) zgadzają się na ograniczenie produkcji ropy.

Kraje członkowskie OPEC – w tym Arabia Saudyjska, Irak i Zjednoczone Emiraty Arabskie – spotkały się w czwartek, aby przedyskutować ograniczenie produkcji ropy naftowej, aby zwalczyć 25-procentowy spadek cen.

RAC powiedział w oświadczeniu: “Każda umowa o ograniczeniu produkcji ropy może podnieść cenę hurtową paliw – a co za tym idzie może to oznaczać wyższe ceny benzyny i oleju napędowego w Wielkiej Brytanii”.

Źródło: scotsman.com