Nadchodzą święta – pies jako prezent?

0
Boże Narodzenie fotografie designed by Freepik

The Dog Aid Society of Scotland zachęca społeczeństwo do odegrania roli w zapobieganiu internetowego handlu szczeniętami i psami. Organizacja charytatywna z Edynburga apeluje, aby zwracać uwagę na to od kogo i gdzie kupuje się zwierzęta, aby uniknąć wspierania nielegalnych hodowli ze zwierzakami. The Dog Aid Society of Scotland twierdzi, że wielu potencjalnych właścicieli zwierząt wciąż wpada w pułapkę zwracania się do internetowych reklamodawców, którzy mogą okazać się pozbawionymi skrupułów handlarzami szczeniaków lub nawet handlować skradzionymi psami. Nalega, aby każdy, kto rozważał kupienie psa, podejmował ostrożne kroki w celu znalezienia zdrowego, dobrze wychowanego i szczęśliwego zwierzaka i unikał przypadkowego wspierania nielegalnych hodowli szczeniąt.

Apel ten przychodzi w okresie przedświątecznym, kiedy mimo długotrwałych ostrzeżeń przed kupowaniem zwierząt, jako prezenty na Boże Narodzenie, często dochodzi do wzrostu liczby zakupu psów i kotów. Wzrosły również obawy dotyczące nielegalnego handlu szczeniętami i starszymi psami. Podczas gdy w Szkocji jest około 100 licencjonowanych hodowców psów, każdego roku dostępnych jest do 190 000 szczeniąt, co stanowi wzrost sprzedaży handlowców z czarnego rynku, nie zwracając uwagi na dobrostan zwierząt. Rząd szkocki ostatnio potwierdził kroki zmierzające do rozwiązania problemu nielegalnych sprzedawców, z planami ustanowienia niezależnej inspekcji weterynaryjnej i surowszymi przepisami licencyjnymi.

Jednak rzecznik organizacji Dog Aid Society of Scotland powiedział, że przyszli właściciele zwierząt domowych mogą odegrać istotną rolę w rozprawieniu się z niepokojącym handlem, po prostu wspierając renomowane organizacje charytatywne i licencjonowanych hodowców. “Dostępne są teraz zadbane psy, które wymagają kochającego domu. Każdy może pokochać szczeniaka, ale dopóki istnieje popyt potencjalnych właścicieli dla tych zwierząt, nielegalni handlowcy będą prowadzić hodowlę i będą maltretować zwierzęta “- powiedziała Clare Rodger, Administrator.

Źródło: scotsman.com