Burza Diana dotarła do Wysp Brytyjskich

0
Storm Surge Hurricane Violent Weather Storm by Wickedgood (CC0 1.0)

Do wybrzeży Wysp Brytyjskich dotarła burza Diana. Przyniosła ze sobą porywisty wiatr i ulewne deszcze, a co za tym idzie możliwe będą podtopienia. MetOffice wydały żółte alerty.

Diana przyniosła mieszkańcom Wysp Brytyjskich silny wiatr. Od środowego poranka zmagają się z nim mieszkańcy Irlandii oraz Irlandii Północnej. Później żywioł skieruje się w kierunku Walii, Anglii i Szkocji. Prędkość wiatru dochodzi do 85 kilometrów na godzinę.

Wyżej położone tereny Irlandii, Irlandii Północnej, zachodniej Walii i Szkocji mogą spodziewać się porywów wiatru dochodzących do 100-115 km/h.

„W najgorszym przypadku prędkość wiatru może osiągnąć nawet 145 kilometrów na godzinę” – powiedział Tyler Roys, meteorolog portalu AccuWeather.

„Wiatr może doprowadzić do połamania znacznej liczby drzew, powodować przerwy w dostawie prądu, lokalne podtopienia oraz opóźnienia w transporcie publicznym” – dodał.

Porywisty wiatr nie jest jedynym zagrożeniem. Mieszkańcy Irlandii, Irlandii Północnej oraz Szkocji mogą spodziewać się opadów ulewnego deszczu. W północnych regionach kraju mogą wystąpić podtopienia.

Skutki gwałtownej pogody mieszkańcy niektórych regionów Wysp Brytyjskich będą odczuwać nawet do piątku – ostrzega MetOffice.

Źródło: MetOffice