Kacper Tomalewski – Drugi najszybszy kierowca 2018 roku!

0
Kacper Tomalewski

Gdy w zeszłym roku o tej porze Kacper startował w swoim ostatnim wyścigu w klasie BAMBINO, zaskoczył wszystkich wyjątkowo dobrym wynikiem, kończył sezon 2017 zajmując 3 miejsce w prestiżowym wyścigu LONDON CUP 2017  (ciągle można obejrzeć transmisje z finałowego wyścigu)

Wtedy wszyscy wiedzieliśmy, że w 2018 powtórzyć taki sukces będzie bardzo trudno, następny sezon wiązał się z ogromnymi zmianami. Nasz kierowca przechodził do starszej grupy wiekowej (od 8 do 12lat) CADET- zdecydowaliśmy się na start w tej kategorii z silnikiem HONDA GX160.

Wcześniejsze doświadczenia i sukcesy w 2017 skłoniły nas do startu w naprawdę dużym pucharze BKC składającym się z 10 rund odbywających się na 9 różnych torach rozsianych na terenie Anglii, Walii, Szkocji I Irlandii.

Rozsadek podpowiadał, że zupełnie nowy Kart, dużo większy i szybszy, Kacper jako jeden z najmłodszych kierowców w grupie nie dają dużych szans na podium. Ale podjęliśmy wyzwanie i za cel w tym sezonie postawiliśmy sobie zakwalifikować się do wszystkich wyścigów finałowych- jak się da kończyć z punktami z pierwszej 10.

Już w trakcie pierwszych zawodów na torze Whilton Mill nasz Mistrz udowodnił, że nie zamierza łatwo oddać czołowych pozycji konkurentom, kończąc wyścig na bardzo dobrej 4 pozycji z dodatkowym wyróżnieniem za NAJSZYBSZE OKRĄŻENIE wyścigu finałowego! Podczas wyścigu Kacper wielokrotnie był porównywany przez komentatora do Roberta Kubicy, a to duże wyróżnienie dla tak młodego adepta tego sportu (można obejrzeć wyścig na Kacpra Fanpagu).

Ale, aby w jakiejkolwiek dyscyplinie sportu osiągać sukcesy, potrzebna jest ciężka praca i ogromne samozaparcie. Obu tych rzeczy Kacprowi i jego rodzinie nie brakuje na co dzień. Niemal każdy weekend w miesiącu cała rodzina spędza na torze. Zwykle w piątkowe popołudnie pakują się wszyscy do campera i jadą często 6-8 godzin, aby dotrzeć do miejsca treningu lub zawodów. Poza motosportem Kacper , jak każde dziecko w jego wielu chodzi do szkoły i jest jednym z najlepszych uczniów.

Kiedy spytaliśmy Kacpra, czy kiedykolwiek ma dość – nie ma siły i ochoty na tak intensywne treningi i inne obowiązki? Młody kierowca powiedział, że czasem mu się to zdarza, ale raczej tylko wtedy, kiedy na przykład podczas rywalizacji coś pójdzie nie tak jak powinno. Natomiast  rodzice Kacpra mówią, że przy takiej ilości zajęć starają się, aby syn miał możliwość odpoczynku lub zwyczajnie spotkał się z kolegami lub poskładał ulubione Lego.

Był to bardzo długi i męczący sezon, niemal każdy weekend na torze, ciągle w podroży- mnóstwo emocji bo do 8 rundy wiedzieliśmy, że  mimo iż już od 4 rundy Kacper zajmował 2 miejsce w klasyfikacji generalnej, to mogł spaść nawet na 5 miejsce, ponieważ różnice w punktacji były naprawdę małe.

Teraz z niecierpliwością czekamy na KART MANIA 2018. To coroczne targi kartingowe odbywające się na słynnym na całym świecie torze Formuły 1 SILVERSTONE- tam każdego roku odbywa się wręczenie pucharów i nagród.

Musimy przygotować miejsce na nowy, naprawdę duży puchar. Liczymy również na jakaś drobną nagrodę, bo Kacper ciężko pracował i naprawdę zasłużył.

Jak wiecie każdy sport łączy się z dużymi inwestycjami finansowymi.

Tego sukcesu nie udało by się osiągnąć gdyby nie ogromna pomoc naszych sponsorów.

Ogromne dzięki dla Ewy i Piotra- właścicieli firmy

ECLIPSE DENTAL LAB, którzy wspierają nas najdłużej. Dziękujemy za wsparcie finansowe i mega doping na torze.

Dziękujemy RT GARAGE – polski warsztat w Glasgow- bo bez nich starty Kacpra nie byłyby możliwe.

I szczególne podziękowania polskiemu producentowi klocków hamulcowych firmie BRECK- za ogromne wsparcie finansowe i ogromną wiarę w zdolności Kacpra.
Ktoś kto zajmuje się motosportem od lat powiedział mi- Oni sponsorują tylko najlepszych!!

To naprawdę wyjątkowe uczucie być w gronie tych najlepszych!!

DZIĘKUJEMY!!!

Czy mamy plany na następny sezon? Oczywiście, że tak, ale na razie nie chcemy ich zdradzać- może, aby nie zapeszać. Z pewnością jednak ten młody człowiek za kółkiem swojej maszyny jeszcze nie raz nas zaskoczy.

Zapraszamy wszystkich do śledzenia  poczynań Kacpra na torach wyścigowych na terenie całego UK, a może nie tylko UK…

Facebook i Instagram KACPER TOMALEWSKI RACING.

W imieniu naszych czytelników oraz redakcji magazynu Square.pl gratulujemy Kacprowi tak fantastycznych osiągnieć sportowych i czekamy na kolejne starty!

Będziemy relacjonować poczynania Kacpra i wspierać medialnie cały jego TEAM.

Powodzenia w kolejnym sezonie!

 

Osiągnięcia Kacpra

Runda 1 Whilton Mill – 4

Runda 2 Hooton Park – 4

Runda 3 Rowrah – 3 pierwsze podium !!!

Runda 4 Rowrah – 7 (w wyniku wypadku Kacper spada na ostatnie miejsce i udaje się odrobić tylko do 7)

Runda 5 Lydd – 4 (najdalej oddalony tor w UK, zawsze jak tam jedziemy mówimy, że to połowa drogi do Polski)

Runda 6 GYG – 4 (to miejsce nas nie lubi, zawsze mamy tam jakiś problem)

Runda 7 Nutts Corner – 2 – Irlandia pierwszy raz na tym torze i taki sukces, ale było naprawdę ciężko

Runda 8 Larkhall – 2 – Na własnym torze, a i tak nie udało się wygrać 🙁

Runda 9 Llandow – 2

Runda 10 Fulbeck – 4 – ale wtedy już wiedzieliśmy, że punktów wystarczy na zakończenie sezonu na 2 miejscu!!!