Nauczyciele piszą o problemach do szkockiego rządu

0
Nicola Sturgeon, First Minister of Scotland by Arctic Circle (CC BY 2.0)

Ponad 100 nauczycieli napisało do szkockiego rządu w przeciągu miesiąca, po tym jak Pierwsza Minister powiedziała, że “mogą się z nią skontaktować” odnośnie obaw dotyczącymi ich pracy.

Nicola Sturgeon wezwała pracowników dydaktycznych w całym kraju, aby “przyszli i powiedzieli rządowi, co sądzą o swojej pracy i służbie publicznej”.

Aktualnie na wniosek szkockich Torysów odpowiedziało 120 nauczycieli.

Rzecznik ds. edukacji Parii Konserwatywnej Liz Smith powiedziała: “Są to profesjonaliści, którzy poświęcili swój czas, aby wyrazić poważne obawy dotyczące stanu edukacji.”

Był to komentarz po tym, jak Sekretarz Edukacji John Swinney wyjawił, że: “Rząd szkocki otrzymał 120 listów od nauczycieli w odpowiedzi na ofertę pierwszej minister.”

Powiedział, że “nie można wskazać podziału” na liczbę osób ze szkół podstawowych lub średnich, ponieważ “większość nauczycieli nie określiła, w którym sektorze pracują”.

Listy zostały wysłane po tym, jak Sturgeon, przemawiając w Szkockim Parlamencie, wyjaśniła, że “nauczyciele powinni mieć możliwość skontaktowania się ze mną jako Pierwszą Minister, jak również z Zastępcą Pierwszego Ministra jako Sekretarza Edukacji lub każdym członkiem mojego rządu”.

Sturgeon wielokrotnie podkreślała, że edukacja jest priorytetem jej rządu, apelując do wyborców o osądzenie jej starań dotyczącej zamknięcia luki w szkockich szkołach.

Związki zawodowe nauczycieli i politycy opozycji wyrazili obawy dotyczące niektórych zasad SNP, w tym przeprowadzania testów przez uczniów w klasach pierwszych szkoły podstawowej.

Pani Smith powiedziała, że ministrowie “odpowiedzą na te dziesiątki listów, pokazując, jak poważnie traktują edukację”.

Źródło: scotsman.com