W Wielkiej Brytanii powstają Studia Planowania Ikea

0
ikea by Michell Zappa (CC BY-SA 2.0)

W Londynie pojawił się mini sklep, lubianej przez Europejczyków sieciówki tzw. Studio Planowania Ikea. Szwedzki gigant wchodzi do centrum miast z nowym formatem sklepów. Są to małe lokale, w których można kupić najpopularniejsze produkty sieci, a także zasięgnąć porady specjalistów od aranżacji wnętrz – informuje BBC.

Po sukcesie w brytyjskiej stolicy, format zostanie rozszerzony na inne miasta. “Małe placówki to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią tracić czasu i nie mają samochodu” – zaznacza w rozmowie z BBC szef IKEA w Wielkiej Brytanii, Javier Quinones.

Klienci będą mogli tam nabyć najczęściej kupowane artykuły domowe bez konieczności stania w długiej kolejce. Będzie można również skorzystać z indywidualnych sesji doradczych ze specjalistami, którzy pomogą urządzić wnętrze.

Małe sklepy znajdą swoją siedzibę między innymi w popularnych galeriach i centrach handlowych. Nie trzeba będzie planować wyprawy za miasto, żeby kupić potrzebne rzeczy.

Studia Planowania to część nowej strategii firmy na brytyjskim rynku, co ma związek z jej finansowymi wynikami. Gigant ogłosił, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy jego przychody w Wielkiej Brytanii wzrosły o 5,9 proc. do £1,96 mld i zależy mu na utrzymaniu tej tendencji.

W minionym roku IKEA otworzyła dwa nowe sklepy wielkopowierzchniowe, w Sheffield i Exeter, przez co liczba oddziałów “maxi” w Wielkiej Brytanii wzrosła do 21.

Źródło: BBC