Potwierdzono tożsamość osób katastrofy śmigłowca właściciela klubu Leicester City

0
Vichai Raksriaksorn by Billpolo (CC BY-SA 3.0)

Została potwierdzona informacja, że właściciel klubu Vichai Srivaddhanaprabha był wśród ofiar sobotniej katastrofy swojego śmigłowca w Leicester – informacje przekazał klub piłkarski Leicester City. Jak poinformowała miejscowa policja, w katastrofie zginęła również Polka.

“Z najgłębszym żalem i złamanym sercem potwierdzamy, że nasz prezes Vichai Srivaddhanaprabha był pośród tych, którzy tragicznie stracili życie w sobotni wieczór po tym, jak helikopter wiozący jego i cztery inne osoby rozbił się w pobliżu King Power Stadium. Żadna z pięciu osób na pokładzie nie przeżyła (wypadku)” – napisano w komunikacie klubu.

Pozostałymi ofiarami była dwójka współpracowników – Nursara Suknamai i Kaveporn Punpare – oraz pilot Eric Swaffer i pasażerka Izabela Lechowicz, która sama także była doświadczonym pilotem i instruktorem lotnictwa – podaje policja hrabstwa Leicestershire. Formalna identyfikacja zmarłych dopiero nastąpi, ale policja już potwierdziła ich tożsamość.

Izabela Lechowicz, w marcu br., znalazła się w grupie 18 Polek mieszkających w Wielkiej Brytanii, które zostały wybrane przez polską ambasadę w Londynie w ramach plebiscytu #Polka100 zorganizowanego z okazji 100-lecia uzyskania przez kobiety praw wyborczych.

W oświadczeniu policji została podkreślana prośba najbliższej rodziny Polki i pilota Erica Swaffera o uszanowanie ich prywatności i zaapelowano o to, aby media nie próbowały się z nimi kontaktować.

We wtorek zostanie wystawiona księga kondolencyjna do której będą mogli wpisywać się kibice drużyny – zapowiedziały władze Leicester.

Źródło: pap.pl