Lekcje tańca lekiem na samotność

0
Osoby fotografie designed by Freepik

W celu rozwiązania problemu społecznego jakim jest samotność, lekarze rodzinni w Angli będą mogli przepisać swoim pacjentom tzw. „działania społeczne”, w tym między innymi lekcje tańca.

Strategia, ogłoszona przez premier Theresę May, będzie również angażowała pracowników poczty, którzy dostarczając przesyłkę będą docierać do osamotnionych osób.

Rząd twierdzi, że około 200 000 starszych osób nie rozmawiało z przyjacielem lub krewnym od ponad miesiąca. A wielu lekarzy pierwszego kontaktu spotyka się w swojej pracy z osobami cierpiącymi z powodu samotności – statystycznie jedna na pięć osób.

W ramach długoterminowego planu, do 2023 r. zapewnione zostanie finansowanie dla pacjentów NHS w Anglii na różnego rodzaju zajęcia, takie jak lekcje gotowania, kluby spacerowe i grupy artystyczne.

Ogłaszając dodatkowe 1.8 miliona funtów na projekty społeczne, takie jak tworzenie nowych kawiarni, przestrzeni artystycznych czy ogrodów, pani May powiedziała, że ​​recepty społeczne zmniejszą popyt na NHS i poprawią jakość życia pacjentów.

Rząd będzie także współpracował z Royal Mail nad nowym programem w Liverpoolu, New Malden i Whitby, aby nadać pracownikom pocztowym rolę pierwszego przewodnika w walce z samotnością.

A sieć firm – w tym Sainsbury, Transport for London, Co-op, Brytyjskiego Czerwonego Krzyża, National Grid i służby cywilnej – zobowiązały się do podjęcia dalszych działań mających na celu wspieranie zdrowia i dobrobytu swoich pracowników.

Uruchamiając pierwszą strategię samotności, pani May powiedziała: “Ta strategia jest dopiero początkiem długich i daleko idących zmian społecznych w naszym kraju – ale jest to istotny pierwszy krok w narodowej misji, aby położyć kres samotności w naszym życiu”.

Źródło: bbc.co.uk