Najcieplejszy październik od siedmiu lat

0
Mansion House by Dun.can (CC BY 2.0)

Nad Wielką Brytanię nadciąga ciepły front atmosferyczny, z którym nadejdą wysokie temperatury i bezchmurne niebo. Przewidywania meteorologiczne mówią o najcieplejszym październiku od siedmiu lat, co wywołało prawdziwe zaskoczenie wśród mieszkańców Wysp.

Oświadczenie Met Office mówi, że “kraj, a konkretnie jego południowa część, zostanie ogrzana przez ciepłe masy powietrza, które przybędą wraz z frontem niskiego ciśnienia”.

Zmiany w pogodzie będą odczuwalne już od jutra, jednak najcieplej będzie w najbliższą środę, gdzie prognozy przewidują nawet 25 stopni Celsjusza.

Ostatni raz tak ciepły październik był w 2011 roku, kiedy słupki rtęci pokazały 30 stopni Celsjusza. Najprawdopodobniej rekord temperatury nie padnie, jednak temperatura wciąż będzie znacznie wyższa niż zazwyczaj o tej porze roku.

Mieszkańcy Wysp przez najbliższe dni odczują ocieplenie, jednak nie potrwa to zbyt długo, ponieważ od czwartku pogoda się zmieni – w piątek zapowiadane są silne wichury i ulewy, które mają przejść przez cały kraj.

Źródło: metro.co.uk