Polacy staną przed sądem za próbę przemytu narkotyków i broni

0
Busy by Paul Downey (CC BY 2.0)

Brytyjska Narodowa Agencja ds. Przestępczości (NCA), poinformowała w niedzielę, że dwaj obywatele Polski zostali aresztowani w porcie w Dover. Zostały im postawione zarzuty przemytu broni i ciężkich narkotyków.

Podczas rutynowej kontroli przeprowadzonej w piątek przez oficerów brytyjskiej służby granicznej w ciężarówce Polaków znaleziono – zamiast zadeklarowanego ładunku papieru do kserokopiarek – 20 sztuk broni palnej, 1000 sztuk amunicji, a także 300 kg metamfetaminy, 50 kg ketaminy, 50 kg kokainy i 10 kg heroiny. Łączna wartość przewożonych narkotyków została wyceniona przez śledczych na 7,5 miliona funtów.

Ładunek miał rzekomo trafić do Cadriff w Walii, jednakże śledczy potwierdzili, że sugerowany przez Polaków adres dostawy był nieprawdziwy.

31-letni Łukasz K. i 32-letni Rafał A. staną przed sądem w Margate.

Kathryn Philpott z NCA podkreśliła w wydanym oświadczeniu, że w ramach akcji “skonfiskowano znaczną ilość broni i amunicji, które mogłyby stanowić poważne zagrożenie dla życia ludzi, gdyby trafiły w ręce przestępców na terytorium Wielkiej Brytanii”.

“Gangi używają broni palnej do siania strachu i przemocy na naszych ulicach”, a policjanci “są zdeterminowani, (…) aby uniemożliwić dostanie się tego typu przedmiotów do Wielkiej Brytanii” – dodała.

Źródło: pap.pl