Kolejny krok w cyfryzacji NHS

0
NHS symptom checker on Apple App Store on iPhone 6 by Integrated Change (CC BY 2.0)

Dzięki nowej aplikacji NHS zarejestrujesz się do lekarza

NHS ogłosiło, że zostanie uruchomiana pilotażowa aplikacja, dzięki której pacjent będzie mógł się m.in. zarejestrować do lekarza.

Od października, pacjenci z pięciu rejonach Anglii rozpoczną próbę nowej aplikacji NHS. Będą to pacjenci w Liverpoolu, Hastings, Bristolu, Staffordshire i South Worcestershire.

Użytkownicy będą mogli rezerwować wizytę u lekarza ogólnego, zamówić recepty na stale przepisywane leki i przeglądać swoje medyczne pliki przechowywane w gabinecie lekarskim.

Aplikacja ma zostać wdrożona na szczeblu krajowym w grudniu.

Pacjenci mogą już wykonywać online wiele funkcji oferowanych przez aplikację, ale rząd uważa, że ​​udostępnienie ich za pośrednictwem smartfona zwiększy ich atrakcyjność.

Sekretarz zdrowia Matt Hancock w czwartek podczas spotkania NHS Expo w Manchesterze ogłosi rozpoczęcie pilotażu.

Jednocześnie Departament Zdrowia i Opieki Społecznej podał, że ponad 200 milionów funtów zostanie zainwestowanych, w przekształcenie części grupy NHS w ośrodki innowacji technologicznych i cyfrowych.

Pan Hancock chce również „położyć za sobą niepowodzenia przeszłości i skupić się na tym, aby NHS była najbardziej zaawansowanym systemem na świecie, w zakresie wykorzystania technologii do poprawy naszego zdrowia”.

Źródło: bbc.co.uk