Przyznano nagrodę za najzabawniejszy żart podczas Fringe 2018

0
© Edinburgh Festival Fringe Society

Poczas Edinburgh Fringe Festival, została przyznana nagroda Dave’s Funniest Joke of the Fringe, która jest wręczana już od jedenastu lat. Nagrodę wygrał komik z Liverpoolu, Adam Rowe, a żart pochodził z jego programu „Undeniable”.

Sentencja wybrana przez 41% publiczności, była następująca: ” Praca w Jobcentre musi powodować spore napięcie – skoro wiesz ze nawet kiedy cię zwolnią to i tak będziesz tam musiał przyjść następnego dnia”.

Adam Rowe powiedział: “To ogromny zaszczyt i naprawdę wielka niespodzianka”.

Adam stwierdził również, że tegoroczna zwycięska sentencja powstała przypadkowo, podczas interakcji z publicznością. Było to podczas improwizacji na zadawane ludziom pytania: co robią w życiu? “Facet powiedział, że pracował w Jobcentre i wtedy powiedziałem żart, który zdobył nagrodę”.

Dyrektor programowy Luke Hales w programie Good Morning Scotland BBC, opowiadał co może powodować publicznością podczas dokonywania wyboru laureata konkursu:

“To spryt artysty, myślę, że puenta musi być nieoczekiwana – i myślę, że to działa szczególnie dobrze na publiczność”.

Przyznał również, że doroczna nagroda “Funniest Joke” była nakierowana na krótkie zgrabne powiedzonko, dowcipną uwagę lub kalambury.

Źródło: bbc.co.uk