„Przyjaciele” to najpopularniejszy program streamingowy w Wielkiej Brytanii

0
2353 central perk by Stephanie Chapman (CC BY 2.0)

Minęło już 14 lat odkąd zaprzestano produkcję serialu „Przyjaciele”, ale jak się okazuje widzowie nadal kochają Rossa, Rachel, Monikę, Joey’a, Chandlera i Phoebe.

Amerykański sitcom znalazł się na szczycie listy najlepiej oglądanych audycji w Wielkiej Brytanii, w płatnych serwisach streamingowych.

Netflix UK dodał „Przyjaciół” do swojego serwisu w styczniu 2018roku, i w pierwszych trzech miesiącach transmisji został zobaczony dwa razy więcej niż jego rywal „Grand Tour” w Amazon.

Usługi takie jak Netflix i Amazon nie publikują danych o widzach, ale dane te zostały opublikowane przez „strażnika telewizyjnego” Ofcom.

Lista w raporcie Ofcom Media Nations, oparta była na ankiecie skierowanej do 2500 widzów i plasuje najchętniej oglądane programy w usługach streamingowych.

Chociaż Netflix inwestuje ogromne sumy w swoje pierwotne produkcje – wydając w tym roku tylko 6,8 miliarda dolarów (5,3 miliarda funtów) – program, który był realizowany w latach 1994-2004, znalazł się na szczycie.

Popularność „Przyjaciół” prawdopodobnie ma coś wspólnego z tym, że wielu fanów ogląda ciągiem po 234 odcinki, dodanych do Netflix UK na początku tego roku.

Podczas gdy wielu fanów „Przyjaciół” było zachwyconych, gdy dotarł on do Netflix w Wielkiej Brytanii, wśród innych wywołało to debatę, po tym jak niektórzy uznali, że części humoru jest „niesmaczna”.

Pisarka Rebecca Reid powiedziała BBC Radio 5 na żywo w styczniu, że “nie mogła uwierzyć, jak „źle” postarzał się ten serial”. Ponieważ  “Homofobia jest oszałamiająca – punktem zwrotnym każdego żartu na temat Rossa jest to, że jego była żona jest lesbijką, jakby to była jego awaria i że to zabawne, że jest lesbijką” – powiedziała.

“Seksizm jest także nieokiełznany … [i] jest „najbielszym” programem na całym świecie.” Uznała jednak, że “pokochała to”.

Program wciąż wzbudza ogromne zainteresowanie, a Jennifer Aniston, która grała Rachel, ostatnio powiedziała, że “fantazjuje” o tym, że serial zostanie przywrócony.

Oprócz tego, że jest na platformie Netflix, program jest transmitowany codziennie w Comedy Central w Wielkiej Brytanii. Kanał ten odniósł także sukces dzięki „FriendsFest” – objazdowemu wydarzeniu na żywo, podczas którego fani mogą zaglądać do odtworzonych pomieszczeń z serialu, takich jak Central Perk i mieszkań bohaterów. Bilety wyprzedały się w czterech z sześciu miast, które odwiedzono podczas tego lata.

Źródło: bbc.co.uk