House of Fraser wykupiony przez Sports Direct za 90 milionów funtów

0
Sports Direct New Shop by Martin Pettitt (CC BY 2.0)

Sport Direct Mike’a Ashleya zgodził się kupić dom towarowy House of Fraser za 90 milionów funtów.

House of Fraser – który rozpoczął handel 169 lat temu – zatrudnia 16 000, 5900 bezpośrednio i 10 100 w koncesjach.

Sports Direct powiedział w oświadczeniu: “Grupa przejęła wszystkie brytyjskie sklepy House of Fraser, jak również markę House of Fraser i wszystkie akcje branży.”

Jak pisaliśmy wcześniej Mike Ashley posiadał już 11% udziałów w sieci domów towarowych.

Administratorzy House of Fraser przyznali, że detalista był w “wyścigu z czasem, aby zapewnić wystarczające fundusze, które miały zabezpieczyć ich przyszłość”, ponieważ chińska firma C.banner wycofała się w tym miesiącu z umowy ratunkowej.

Alan Hudson, jeden z czterech administratorów EY, powiedział, że umowa Sports Direct “daje możliwość zachowania jak największej ilości miejsc pracy dla pracowników House of Fraser”.

“Aby zapewnić ciągłość biznesu i zachować dobrą wolę, trzeba przyznać, że ta transakcja była trudna do zrealizowania w tak krótkim czasie. Mamy nadzieję, że zapewni to firmie stabilną platformę finansową, która jest potrzebna do rozwoju w obecnym środowisku detalicznym. “

Plany pana Ashleya dotyczące sieci sklepów nie są jasne, ale mogą obejmować zmianę niektórych sklepów na Sports Direct.

Powiedział wcześniej, że chce przekształcić swoją sieć sklepów z odzieżą sportową, którą założył w 1982 roku, w “Selfridges of sports”. Oprócz 750 sklepów Sports Direct, Ashley inwestuje w Debenhams i French Connection, a także jest właścicielem sieci odzieżowej Flannels.

Źródło: bbc.co.uk