Cieplejsza pogoda może trwać do października

0
Tired female tourist with closed eyes drinking water outdoors. Calm young woman enjoying refreshing drink during stifling heat. Thirsty concept Woda fotografie designed by Katemangostar - Freepik.com

Met Office zapowiada cieplejszą niż przeciętną pogodę w Wielkiej Brytanii, która może trwać aż do października.

Przekazano w informacjach dla władz lokalnych, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy przeciętne temperatury będą powyżej średniej. Oczekuje się również, że od połowy tego tygodnia będą pojawiać się coraz wyższe temperatury, które utrzymają się przez cały weekend.

Analiza Met Office sugeruje, że ciepłe, suche warunki mogą pojawić się również jesienią.

Perspektywa trzech miesięcy pokazuje zwiększoną szansę na stabilne warunki pogodowe, przynosząc cieplejsze niż średnie temperatury powietrza oraz opady poniżej średniej.

Jednak wzrost ten może być tylko o jeden lub dwa stopnie powyżej średniej temperatury – 19C, 16C i 13C odpowiednio dla sierpnia, września i października.

Rzecznik Met Office podkreślił, że prognozy te wskazują na “ogólny trend” w tym okresie, a nie “szczegółową prognozę”.

“Musimy pamiętać, że jest to średnia dla całego Zjednoczonego Królestwa przez okres trzech miesięcy, a więc będą występować wahania pogody z dnia na dzień i z tygodnia na tydzień, w całej Wielkiej Brytanii” – powiedzieli.

W perspektywie krótkoterminowej we wtorek temperatura może osiągnąć najwyższy poziom do 34 stopni Celcjusza w Essex lub Norfolk, powiedział Met Office.

Jednak wiele obszarów w Szkocji i Irlandii Północnej rozpoczęło ten tydzień z deszczem.

Źródło: bbc.co.uk