Dzieci w pierwszej klasie będą decydować o swojej płci

0
Three pupils of primary school go hand in hand. Boy and girl with school bags behind the back. Beginning of school lessons. Warm day of fall. Back to school. Little first graders. Szkoła fotografie designed by Tirachard - Freepik.com

Dzieci w wieku pięciu lat, kiedy to rozpoczynają pierwszą klasę w Primary School (szkole podstawowej), mogą być nauczane, że mają możliwość “decydowania” o swojej płci. Nauczyciele z całej Szkocji mogą powiedzieć dzieciom, że to do nich należy decyzja, czy są chłopcem, czy dziewczyną, czy też “nie chcą aktualnie o tym decydować”.

Zgodnie z projektem stworzonych przez Education Scotland, radę NHS i rząd szkocki, dzieci będą informowane w klasach, że “Twoja płeć jest tym, czym zadecydujesz.”

Wytyczne, które wejdą w życie w 2019 roku, będą mówić, że: “Twoja płeć jest tym, co lekarz mówi ci, kiedy się urodziłeś. Większość ludzi mówi, że jestem mężczyzną (chłopcem) lub kobitą (dziewczynką)”.

“Ludzie mogą myśleć, że znają twoją płeć z powodu ubrań, które nosisz, lub tego, co lubisz robić. Jesteś wyjątkową osobą, wiesz kim jesteś”.

Ale politycy i eksperci ostrzegają, że plany mogą spowodować, że dzieci poczują się zdezorientowane, zanim będą gotowe zrozumieć znaczenie płci i tożsamości.

Rzeczniczka szkockiej dyplomacji Liz Smith powiedziała: “To prawda, że ​​uczymy dzieci o różnorodności płci i znaczeniu tych terminów. Jednak wielu rodziców może czuć, że jest to zbyt wcześnie, aby ich dzieci mogły się o tym uczyć i to zrozumieć. “

Wytyczne będą stanowić część edukacyjnego zasobu online „Relacje, zdrowie seksualne i rodzicielstwo, źródło nauczania, który będzie wykorzystywany w pierwszych klasach w szkole.

Lekcje będą uczyć dzieci, że wszyscy są równi, a założenia oparte na tym, jak inni postrzegają naszą płeć nie powinny ograniczać tego, co możemy robić w życiu. Zgodnie z planami nauczyciele podadzą przykłady kwestionujące stereotypy związane z płcią, twierdząc, że zarówno chłopcy, jak i dziewczęta mogą grać w piłkę nożną lub upiec ciasto, a obie płcie mogą płakać lub wyrażać uczucia.

Dr Amanda Gummer, psycholog dziecięcy, powiedziała: “Dla większości dzieci nie jest to problemem w tym wieku. Zabawa zabawkami i kto siedzi obok nich na lunchu jest tym, na czym im zależy. “

“Od piątego do ósmego roku życia, rzeczy są czarno-białe. Wiele dzieci nie ma zdolności poznawczych, aby to zrozumieć”.

NHS Greater Glasgow i Clyde, którzy zamówili nowy zasób w imieniu partnerstwa agencji, powiedzieli: „Ten nowy zasób, choć wciąż na wczesnym etapie, obejmie kwestie, które młodzi ludzie wskazali, a są dla nich ważnie: zgoda, zdrowe relacje, emocje i uczucia, a także problemy LGBT”.

“Program opracowywany jest zgodnie ze Szkockim Programem Nauczania dla Doskonałości 3-18, a zarówno treści, jak i metodologie będą odpowiednie dla wieku i etapu na każdym poziomie.”

“Nowy zasób do nauki i nauczania ma poparcie ekspertów w zakresie edukacji i zdrowia seksualnego w całej Szkocji”.

Instytut Chrześcijański (CI) zagroził powództwem przeciwko wytycznym rządu szkockiego w sprawie wspierania dzieci transseksualnych i zgody na omawianie transgenderowych wyborów z rodziną dziecka.

Nie ma danych mówiących o wszystkich szkockich uczniach, którzy wyrażają chęć zmiany płci. Jednak dane pochodzące od osób pracujących z młodzieżą LGBT sugerują, że prawie wszystkie z 200 odwiedzonych szkół miało do czynienia z co najmniej jednym “zmieniającym się” dzieckiem.

Źródło: scotsman.com