Śmieci zebrane podczas Fringe zostają przekształcone w energię odnawialną

0
© Edinburgh Festival Fringe Society

Dziesiątki tysięcy ton śmieci, które zebrane będą na Royal Mile podczas Edinburgh Festival Fringe zostanie przekształcone w energię odnawialną. Organizatorzy przejęli odpowiedzialność za zbiórkę odpadów na głównej ulicy Edynburga, która jest jednocześnie główną „sceną” teatralną.

Organizatorzy Festiwalu, który rozpoczął się wczoraj, zamówili 17 nowych pojemników, które staną w sercu High Street, w ramach największej akcji zredukowania złego wpływu na środowisko.

Podjęto próby ograniczenia produkcji i dystrybucji ulotek w tym roku, a także zachęcania widzów do przemieszczania się na spektakle za pomocą “bardziej ekologicznych opcji podróży”, takich jak spacery lub jazda na rowerze. Towarzystwo Fringe zobowiązało się do zmniejszenia ilości używanego papieru o jedną trzecią w ciągu najbliższych pięciu lat, w tym biletów na pokazy i jego oficjalnego program.

Wszystkie odpady zebrane przez Fringe w środkowej części Royal Mile zostaną przekształcone w “paliwo odpadowe” w ramach nowego partnerstwa z firmą Enva zajmującej się gospodarką odpadami. Wytwarzane przez rozdrabnianie i odwadnianie odpadów stałych radykalnie zmniejsza ilość odpadów wysyłanych na składowiska.

Nowe pojemniki zostały zaprojektowane aby wpisać się w realia teatru ulicznego na Royal Mile. Jak również tak, aby infrastruktura Fringe była bardziej zgodna z historycznym otoczeniem oraz ułatwiła poruszanie się przy zatłoczeniu, ulepszyła strefy dla wykonawców i ułatwiła widzom poruszanie się po okolicy.

Zostały również zaprojektowane wpisujące się w otoczenie, nowe bariery terrorystyczne, wprowadzone na High Street w ubiegłym roku, w związku z bezpieczeństwem na „arenie” występów.

17 nowych koszy na High Street zostało zaprojektowanych dla Fringe przez Eilidh Muldoon z Edynburga, którego prace mają poprawić wygląd ulicy-sceny. Fringe przejął odpowiedzialność za gromadzenie odpadów na High Street, wraz z Radą Miejską, oddeleguje dodatkowe 40 osób, aby w tym miesiącu oczyścić ulice miasta.

Olly Davies, szef marketingu firmy Fringe, powiedział: “Staramy się zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zredukować emisję dwutlenku węgla (tzw. ślad węglowy) podczas Fringe w ciągu następnych pięciu lat, a właśnie opublikowaliśmy nowy zrównoważony przewodnik, który zapewnia rozsądne kroki w celu zmniejszenia ilości odpadów”.

Źródło: scotsman.com