W najbliższy piątek kolejny strajk pilotów Ryanair

0
EI-DWV by ERIC SALARD (CC BY-SA 2.0)

Ryanair zapowiada kolejne odwołania lotów. Tym razem dotyczyć to głównie będzie 24 piątkowych lotów pomiędzy Irlandią a Wielką Brytanią, choć nie ma jeszcze wskazanej szczegółowej listy połączeń.  Związane to jest z częścią akcji protestacyjnej pilotów linii, domagających się uregulowania kwestii przyznawania urlopów, awansów i transferów.

W związku z decyzją, zaplanowano spotkanie przedstawicieli tanich linii ze związkami zawodowymi Fórsa.

W ubiegłym tygodniu odbył się pierwszy strajk, trwający 24 godziny protest.

“Irlandzkie rodziny, które oszczędzały cały rok, są poszkodowane przez niepotrzebne strajki wywołane przez kilkudziesięciu pracowników zarabiających od €150 tys. do €200 tys. rocznie i cieszących się lepszymi warunkami niż jakakolwiek inna grupa zawodowa w Irlandii” – skomentował Eddie Willson, szef działu kadr Ryanaira.

Efekt zaplanowanych rozmów jest niepewny, ponieważ według firmy większość propozycji przedstawianych wcześniej przez związki zawodowe była “sprzeczna i działająca na niekorzyść irlandzkich pilotów i modelu biznesowego Ryanaira”.

Przedstawiciele firmy zapowiadają, że w przypadku strajków zrobią wszystko aby zakłócenia miały jak najmniejszy wpływ na loty turystyczne.

Źródło: londynek.pl