Google proponuje wsparcie cyfrowe

0
Ipad Google Seo Search Communication Apple Trend by FirmBee (CC0 1.0)

Google uruchamia “Digital Garage” w Edynburgu i program szkolenia umiejętności cyfrowych w Glasgow, aby pomóc poprawić umiejętności osób które nie są biegłe w poruszaniu się po internecie.

Centrum szkoleniowe powstało w Shandwick Place w Edynburgu i zapewniać będzie bezpłatny coaching umiejętności takich jak “pierwsze kroki w Internecie” i “jak zbudować swoje CV”.

Google przeprowadzi również około 100 szkoleń z zakresu umiejętności cyfrowych w Glasgow i okolicach, dla lokalnych mieszkańców i firm. Inicjatywa oznacza powrót Google do Szkocji po udanej pierwszej edycji w Bibliotece Mitchella w Glasgow w 2016 r., podczas której tysiące lokalnych mieszkańców skorzystało z bezpłatnego szkolenia w zakresie umiejętności cyfrowych i porad biznesowych.

Ruth Davidson, Edinburgh Center MSP i lider Scottish Conservative Party, otwiera Google Digital Garage, w którym doświadczeni coachowie będą pracować nad osiągnięciem celu Google, jakim jest pomoc 100 000 osób w Wielkiej Brytanii w znalezieniu pracy lub wzroście ich kariery poprzez szkolenie umiejętności cyfrowych.

Jest to szansa przede wszystkim dla małych przedsiębiorstw, w których wzmocnienie pozycji w Internecie daje szanse na szybszy wzrost. Dzięki temu maja możliwość tworzenia ponad dwa razy więcej miejsc pracy i mają o 50% większą szanse na sprzedaż poza swoim bezpośrednim regionem.

Badania pokazują również, że 88% uczestników warsztatów Google Digital zmieniło sposób, w jaki prowadzą lub promują swoją firmę w Internecie. 68% respondentów stwierdziło, że po wzięciu udziału zauważyła zwiększoną sprzedaż, rezerwacje, ruch internetowy lub w mediach społecznościowych.

Google Digital Garage w Szkocji jest realizowany we współpracy z lokalnymi i krajowymi organizacjami, w tym z Edinburgh Council, Scottish Council for Voluntary Organizations, Business Gateway i Good Things Foundation.

Warto podkreślić, że Google Digital Garage przeszkoliło już 250 000 osób w całej Wielkiej Brytanii, pomagając dziesiątkom tysięcy osób znaleźć pracę lub rozwijać karierę, a także wspiera tysiące firm, które dążą do rozwoju.

Co ważne każdy może zarejestrować się online, aby wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu na stronie g.co/scotlandgarage.

Źródło: dailybusinessgroup.co.uk