Sen lekarstwem na bezdomność

0
Person Homeless Bullied Hiding Alone Sadness Male by Wokandapix (CC0 1.0)

Social Bite ogłosiło kolejną edycję “Sleep in The Park 2018”. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi społeczności na ogromny problemem jakim jest bezdomność. Jednocześnie pomysłodawcy tego przedsięwzięcia chcą zebrać fundusze oraz zachęcić do wspólnej pracy nad zmianą mentalności społeczeństwa odnośnie tego problemu.

Dzięki temu organizatorzy chcą wyeliminować podstawowe problemy związane z bezdomnością poprzez zapewnienie zakwaterowania, rehabilitacji oraz możliwości zatrudnienia i wsparcia, którego potrzebują te osoby, by stanąć na nogi. Namacalnym efektem działalności Social Bite jest niedawno oddana do użytku, a wybudowana w Edynburgu The Social Bite Village.

W związku z tym organizatorzy zachęcają do przyłączenia się do nich i 12 000 innych osób w 4 miastach, w sobotę 8 grudnia do największego wspólnego spania na świecie. Imprezy odbędą się jednocześnie w Princes St Gardens w Edynburgu, Slessor Gardens w Dundee, Duthie Park w Aberdeen i w Kelvingrove Park w Glasgow.

Grudniowe spotkanie to nie tylko wspólny sen, ale również koncerty. Szkockie gwiazdy Amy Macdonald i KT Tunstall odwiedzą wszystkie 4 miasta w ciągu 1 nocy, a przemieszczać się będą helikopterem! Autor Trainspotting Irvine Welsh będzie opowiadać bajki do poduszki, natomiast Fred MacAulay będzie gospodarzem, oczywiście nie zabraknie też innych wykonawców.

Social Bite: „Chcemy, aby Szkocja była przykładem dla całego świata. Jesteśmy małym krajem. Narodem innowatorów. Statystyki dotyczące bezdomności w Szkocji nie są nieprzezwyciężalne”.

Źródło: www.sleepinthepark.co.uk