Królowa Elżbieta II zawitała do Szkocji

0
Queen England Elizabeth Ii Portrait Woman Hat by WikiImages (CC0 1.0)

Każdego roku Królowa Elżbieta II spędza tydzień odwiedzając różne regiony Szkocji. To właśnie dziś przybyła do Edynburga gdzie od lokalnych władz otrzymała klucze do miasta. W ten sposób rozpoczął się “Tydzień Holyrood”, czyli tradycyjna coroczna wizyta monarchini w Szkocji.

W stolicy Szkocji, na królową czekał burmistrz miasta, nazywany Lordem Provostem. Na dziedzińcu królewskiego Pałacu Holyrood wspólnie z Miejskim Szambelanem wręczył Elżbiecie II klucze do Edynburga. Ta tradycyjna ceremonia, odbywająca się zawsze, gdy król lub królowa przybywa do tego miasta i została dopełniana przez Elżbietę II zwyczajowymi słowami “zwracam te klucze, będąc w pełni przekonana, że nie mogą znaleźć się w lepszych rękach niż tych Lorda Provosta i radnych mojego miasta Edynburga”.

Tydzień Holyrood zwykle trwa od końca czerwca do początku lipca. W tym czasie królowa spotka się ze Szkotami ze wszystkich środowisk. Wyprawia przyjęcie, aby móc gościć tysiące szkockich obywateli w ogrodach Pałacu Holyroodhouse w uznaniu ich dobrej pracy.

Źródło: www.royal.uk