Wielka księga rozrywki

0
JHS_2469 Unhappy clowns by John Samuel (CC BY-NC 2.0)

Za przeszło miesiąc rozpoczyna się Fringe Festiwal w Edynburgu, którego historia sięga aż 1947 roku, kiedy to osiem grup artystycznych przybyło do Edynburga, mając nadzieję wystąpić na nowo powstałym Edinburgh International Festival. Gdy odmówiono im wstępu postanowili wystąpić na „marginesie” Festiwalu i tak narodził się Fringe.

Tegoroczna edycja rozpocznie się 3 sierpnia i potrwa aż do 27 sierpnia. Nim jednak postanowimy wybierać się na Festiwal zachęcamy do przygotowania się do tego wydarzenia. Od 6 czerwca jest już dostępny bezpłatny przewonik po tegorocznym Festiwalu. Organizatorzy zapraszają w nim publiczność do fascynującego świata sztuki i zachęcają do fantastycznej przygody z Fringem.

Aby móc się zapoznać z szeroką ofertą artystyczną tego przedsięwzięcia, katalog został podzielony na kilka kategorii, tak aby móc odnaleźć własną drogę do uczestnictwa w Festiwalu. Znajdziemy w nim m.in. kategorie wydarzeń dla dzieci, musicale, koncerty czy spektakle teatralne, w wykonaniu artystów z całego świata.

Szczegóły dotyczące Festiwalu oraz informacje gdzie można otrzymać bezpłatny katalog, czyli tzw. “książkę telefoniczną”, dostępne są na stronie internetowej: www.edfringe.com