Rodzinny wypad nad wodę

0
_DSC5655 by Dan Morgan (CC BY 2.0)

Na brak atrakcji i wydarzeń kulturalnych w Szkocji nie można narzekać, natomiast na pogotę już tak. Ale nie w tym roku!  Od dłuższego czasu pogoda w Wielkiej Brytani nas rozpieszcza. A progroza pogody na najbliższy weekend zapowiada się rewelacyjnie. Warto ten czas spędzić na świeżym powietrzu, łapiąc witaminę D.

Dlatego też poniżej przedstawiamy trzy propozycje pięknych szkockich basenów na świeżym powetrzu:

1. Basen Gourock – jest jednym z najbardziej popularnych w Szkocji, prawdopodobnie ze względu na to, że jest ogrzewany do temperatury 29 ° C. Ogromne wrażenie robi widok z tego miejsca, poniweaż basen usytuowany jest niedalego ujścia rzeki Clyde. Basen ze słoną wodą został niedawno odnowiony, dzięki czemu stał się nowoczesnym kompleksem z  nową siłownią i lepszym dostępem dla osób niepełnosprawnych. Basen jest czynny siedem dni w tygodniu w okresie letnim, a jako dodatkową atrakcje oferuje czwartkowe nocne pływanie pod gwiazdami.

2. Basen Stonehaven – został otwarty w 1934 roku i jest jednym z najbardziej znanych basenów w Szkocji. Znajduje się tam basen olimpijskich rozmiarów oraz brodzik dla dzieci poniżej 8 roku życia.  Basen jest otwarty od końca maja do początku września. Mieszkańcy i turyści od dziesięcioleci korzystają z tego podgrzewanego do 29 ° C basenu w stylu art deco.

3. Basen społecznościowy Cumnock – po ciężkiej walce ten publiczny basen został uchroniony przed zamknięciem w 2011 roku, przez grupa wolontariuszy – Afton Water Leisure. Basen ze słodką wodą jest ogrzewany i przez ostatnie lata zyskał na popularności. Otwarty jest od 9:00 do 18:00 i również oferuje wieczorne zajęcia.

Źródło: www.scotsman.com