Już wkrótce przyszli kierowcy wyjadą na autostrady

0
first driving lesson BY Bradley Howard, (CC BY 2.0)

Zgodnie z nowymi przepisami wprowadzanymi przez DVSA, już za dwa tygodnie przyszli kierowcy będą mogli pobierać lekcje jazdy także na autostradach.
Będzie to jednak możliwe wyłącznie pod okiem doświadczonych instruktorów z odpowiednimi uprawnieniami.
Nowe przepisy, to milowy krok w kursach na prawo jazdy wykonany 60 lat po uruchomieniu pierwszej autostrady. Ci, którzy posiadają już uprawnienia do prowadzenia samochodów, doskonale wiedzą jak ważne jest właściwe poruszanie się na drogach szybkiego ruchu. Niestety dotychczas przyszli kierowcy wiedzę tę otrzymywali tylko w teorii.
Zapowiadane zmiany mają wejść w życie 4 czerwca 2018 r. Większe umiejętności i świadomość świeżo upieczonych kierowców ma w znaczny sposób wpłynąć na bezpieczeństwo na drogach. Statystyki pokazują, że młodzi kierowcy są siedmiokrotnie bardziej narażeni na śmierć lub poważne obrażenia podczas wypadku niż prowadzący powyżej 25 lat.

W trakcie szkolenia kursanci będą uczyć się zasad ruchu drogowego podczas jazdy na autostradzie, jak bezpiecznie włączać się do ruchu, jak wyprzedzać inne auta, zmieniać pas, zachować się w razie awarii auta itd.

Minister transportu, Jesse Norman, powiedział: “umożliwienie uczniom jazdy na autostradach przy wsparciu doświadczonego instruktora jazdy, pomoże im w praktycznym zrozumieniu bezpiecznego korzystania z autostrad, a także przygotuje ich do samodzielnego prowadzenia pojazdów. ”

Jednak nie wszyscy są zadowoleni z powodu zmian testu na prawo jazdy. Według ostatnich badań, 56% osób stwierdziło, że “niebezpieczne” byłoby pozostawienie niedoświadczonych kierowców na autostradach.

Źródło:Metro