Mamo, tato pobaw się ze mną!

0
Legoland BY Pavlina Jane, (CC BY-SA 2.0)

Cieplejsze dni i zbliżające się ważne święta rodzinne- Dzień Mamy i Dzień Dziecka sprzyjają planowaniu wycieczek i wyjazdów. Jako że niebanalne znaczeni ma wybór miejsca, które dostarczy całej rodzinie niezapomnianych przeżyć i wspomnień, przygotowaliśmy dla Was kilka fantastycznych propozycji.

LEGOLAND WINDSOR- DZIEŃ PEŁEN WRAŻEŃ

Lubicie klocki lego? A może lubicie wesołe miasteczka, parki rozrywki, zjeżdżalnie i karuzele? Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku Legoland to miejsce wprost idealne dla Was. To ile wiosen liczycie, nie ma tu wcale znaczenia!

Legoland Windsor powstał w 1996 roku. Do jego budowy wykorzystano 25 milionów klocków LEGO. Znajduje się bardzo blisko Londynu (ok. 40 km na zachód). Legoland Windsor Resort zawiera ponad 55 interaktywnych atrakcji, wiele restauracji, kawiarni i sklepów.

Na park rozrywki składają się niezwykle ciekawe krainy tematyczne.

The Beginning – tutaj oprócz kolejki Hill Train jest super gratka dla fanów Star Wars. W Lego Star Wars Miniland (oddane do użytku w 2012 r.!) można zobaczyć scenki zarówno z wersji filmowej, jak i animowanej sagi gwiezdnej, wykonane z 1,5 miliona klocków Lego. Wszystko zbudowane w skali 1:20.

Mini Land – to miejsce dla każdego dziecka, nie ma tutaj żadnych ograniczeń wiekowych. W tej części można zobaczyć modele różnych scenek rodzajowych, nie tylko z Anglii, ale także z innych krajów Europy i z USA. Aby powstał ten miniaturowy świat użyto prawie 40 mln sztuk klocków lego.

Duplo Land – to mnóstwo atrakcji dla najmłodszych gości Legolandu (poniżej 3 lat). Jest tu plac zabaw (Duplo Playtown), kolejka (Duplo Train), lalkowy teatrzyk dla dzieci (Duplo Theatre) oraz Chopper Squadron. Te dzieciaki, które nie boją się wody mogą odwiedzić Waterworks (Uwaga! Warto mieć ubranko na zmianę lub kostium plażowy).
Traffic – tutaj można nauczyć się sterować łodzią w Boating School lub wznieść się balonem w górę aż na wysokość12 metrów (Balloon School).

W L-Drivers dzieci w wieku od 3 do 5 lat mogą jeździć samochodzikiem Lego wokół specjalnego toru z sygnalizacją świetlną i znakami drogowymi. Starsze dzieciaki (6-13 lat), mogą wziąć elektryczny samochód i ruszyć w drogę (Driving School). Na końcu podróży czeka na nie Prawo Jazdy Legoland.

Lego City – to makieta miasteczka Lego. Można tutaj zobaczyć pokazy kaskaderskie w Pirates of Skeleton Bay, skorzystać z koparki Dogger Challenge, a w strefie XBox Gaming Zone pograć na konsolach. Można też wsiąść do pociągu Orient Expedition i ruszyć na safari.

Adventure Land – tutaj główną atrakcją jest Atlantis Submarine Voyage, czyli łódź podwodna, dzięki której można zobaczyć morski świat.

W Dino Safari natomiast można odkrywać prehistoryczne dinozaury lub powspinać się na ściance wspinaczkowej.

W Królestwo faraonów można postrzelać z laserowych pistoletów (Laser Raiders). Jest karuzela Desert Chase dla młodszych dzieci oraz Scrab-Bouncers i Aero Nomad dla starszych, Pirates Landing to atrakcje dla wielbicieli pirackich przygód. Jest tutaj np. wielokondygnacyjny drewniany labirynt (Pirate Training Camp) dla dzieci od lat 7, bujający się galeon Jolly Rocker czy płukanie złota.

Knights’ Kingdom to raj dla księżniczek i rycerzy. Do głównych atrakcji należą 2 smocze roller coastery: dla młodszych dzieci Dragon’s Apprentice i dla starszych Dragon Land of Vikings – tutaj główną atrakcją jest wodna przejażdżka (Viking Splash River), ale jest też zielony żywopłot – labirynt pod nazwą Loki (dla dzieci powyżej 7 lat) i Spinning Spider z ogromnym pająkiem dla każdego.

Przy okazji wizyty w Legolandzie można zobaczyć również Zamek Windsor, ewentualnie podjechać do Stonehenge.

Dane adresowe:

LEGOLAND Windsor, Winkfield Road, Windsor, Berkshire, SL44AY, Wielka Brytania

BLAIR DRUMMOND SAFARI PARK- WSPANIAŁY ŚWIAT ZWIERZĄT

Blair Drummond Safari & Adventure Park oferuje wspaniałą możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu. W rezerwacie znajduje się wiele gatunków dzikich zwierząt. Znaleźć tu można między innymi: lemury, lwy, nosorożce, zebry, bizony, strusie, tygrysy, szympansy i wiele, wiele innych przedstawicieli fauny.

Park to miejsce, które szczególnie spodoba się młodym ludziom, nie sposób bowiem się tu nudzić. Oprócz rezerwatu dzikich zwierząt znajduje się tu wyspa – Chimp Island, którą można opłynąć specjalną łodzią. Chłopców szczególnie zainteresuje drewniany fort, z którego szczytu rozciąga się widok na cały park.
Na miejscu można popływać też rowerkami wodnymi oraz skorzystać z Astraglide – zjeżdżalni stanowiącej jedną z najpopularniejszych atrakcji parku.
Blair Drummond Safari & Adventure Park to miejsce życia dla fok i lwów morskich. Tutaj możemy zobaczyć, jak doskonale są wyszkolone. Pokazy odbywają się, co półtorej godziny od 12:00 do 16:30.
Warto dodać, że oprócz stałych punktów programu odbywają się tu także tymczasowe imprezy, jak choćby weekend z piratami.

Dane adresowe: Stirling FK9 4UR

 

 


ACTIVE ADVENTURE PARK- CENTRUM DOBREJ ZABAWY

 

Otwarty w 2007 roku Active Kid Toys and Adventure Park to wspaniała atrakcja turystyczna w pobliżu Perth w Tayside. Park przeznaczony jest dla dzieci w każdym wieku. Znajdziemy tu gokarty, zjeżdżalnie, drabinki, trampoliny i wiele, wiele innych elementów gwarantujących dobrą zabawę.
Podczas, gdy dzieci oddają się beztroskiej zabawie, rodzice mogą w tym czasie skorzystać ze stołów przeznaczonych na piknik lub odwiedzić pobliską kawiarnię.
Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji znajdujących się w Active Kid Toys and Adventure Park, niektóre z nich to:
Crazy Golf 
Szalony minigolf. Na drodze do celu ustawione są przeszkody, których pokonanie może okazać się prawdziwym wyzwaniem.
Gokarty 
Gokarty napędzane pedałami stanowią jedną z najpopularniejszych atrakcji parku. Na miejscu znajdziemy dwa tory. Jeden przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i drugi dla starszych dzieci oraz dorosłych.
Play Fort
W samym sercu parku ustawiona jest ogromna konstrukcja o wymiarach 20 na 15 metrów. W środku drewnianego fortu znajdują się ścianki wspinaczkowe, zjeżdżalnie, mosty linowe – to wiele godzin zabawy dla najmłodszych oraz tych starszych młodych duchem.
Boisko sportowe
W parku znajduje się duże boisko sportowe z obręczą do koszykówki siatką do siatkówki i bramką do rugby. Ta atrakcja szczególnie popularna jest wśród starszych dzieci i dorosłych.

W parku oprócz stałych atrakcji co jakiś czas odbywają się imprezy okolicznościowe. Rejestrując się na stronie internetowej parku można otrzymywać bezpłatną informację o odbywających się w nim wydarzeniach.

Dane adresowe:

Burnside Farm
Stanley
Perthshire
Scotland
PH1 4Q
www.activekidadventurepark.co.uk

 

M&D THEME PARK – NAJWIĘKSZY PARK ROZRYWKI W SZKOCJI

 

M&D to największy park rozrywki w Szkocji, usytuowany w samym środku malowniczego Strathclyde Country Park w Motherwell, miasta znajdującego się zaledwie 20 minut autobusem od Glasgow.

M&D to centrum rozrywki, w którym nikt nie będzie się nudził. Miejsce to oferuje szereg atrakcji dla dzieci, takich jak: disco łódka, samochodziki, karuzela Czerwony Baron, trampoliny i kolejka i wiele innych.
Odwiedzający M&D mają do wyboru kilka rollercsoterów. W tym jedyny w Szkocji odwrócony Rollercoster – Tsunami. Jest to również jedna z najbardziej przerażających atrakcji w M&D. Pełno tu pętli, korkociągów i zwrotów akcji i to wszystko przy prędkości dochodzącej do 65 kilometrów na godzinę.

Atrakcje dla dzieci i rodzinna zabawa

W parku żadne dziecko nie będzie się nudzić – oferta dla najmłodszych jest bardzo bogata. Jedną z propozycji jest Flying Jambos – karuzela, która pozwala wyobrazić sobie dzieciom, że fruną na grzbiecie słonia. Jednak ulubionych rollecosterem dzieci jest Big Apple. Najmłodsi podróżują gąsienicą po torze mierzącym 300 metrów w kierunku gigantycznego jabłka. Kolejną atrakcją w parku jest Krazy Congo Soft Play – gigantyczny małpi gaj.

Amazonia

W M&D można odwiedzić także Amazonię – jedyny w Szkocji tropikalny las deszczowy zamieszkany przez dziesiątki zwierząt, ptaków i owadów rodem z Ameryki Południowej. Mieszkańcy Amazonii to, m.in. pająki w tym Mexican Red Knee (tarantula), który żyje w centralnej i północnej Ameryce, Blue Martinique (ptasznik) pochodzący z Martyniki oraz Goliath Bird Eating.

Inne

Kolejną atrakcją jest kręgielnia – ale nie zwykła kręgielnia. W M&D można grać w ciemności, dzięki specjalnemu podświetleniu i fluorescencyjnym kręglom. Nie można też zapomnieć o diabelskiej pirackiej wyspie z polem do minigolfa. W parku są także stoły do snookera i strefa gier z aż 150 różnymi grami – od klasycznych maszyn po wyścigi F1.

Dane adresowe: M&D’s, Scotland’s Theme Park, Strathclyde Country Park, Motherwell, Scotland ML1 3RT

Tel: 01698 333 777

E-mail: info@scotlandsthemepark.com

scotlandsthemepark.com

ROLLERSTOP ROLLER RINK- RODZINNE SZALEŃSTWO NA WROTKACH

RollerStop Roller Rink to wyjątkowe miejsce, w którym królują sport, rozrywka i taniec. Co więcej, organizatorzy mają propozycję zarówno dla rodzin z małymi dziećmi, ale też dla tych ze starszymi. Zaszaleć na torze w rytm muzyki mogą też dorośli.
RollerStop Roller Rink to doskonała propozycja na spędzenie czasu dla całej rodziny. Wybierając się do tego centrum rozrywki można skorzystać z opcji Family Roller Disco (minimalny wiek dzieci to 4 lata). Organizatorzy oferują szereg atrakcji – w tym gry i zabawy.

Centrum ma też propozycję dla starszych dzieci – powyżej 12-go roku życia. Imprezy dla tej grupy wiekowej odbywają się w każdy piątkowy wieczór. Natomiast w sobotnie południe na torze mogą poszaleć dzieci powyżej 8-go roku życia.

W RollerStop Roller Rink mogą się bawić też dorośli. Są także przewidziane dla nich specjalne imprezy tematyczne. Między innymi Boy Bands vs. Girl Groups – muzyczna podróż prze historię boysbandów i girlsbandów. Kolejna propozycja to Rock ‘n’ Roller Disco – na tej imprezie króluje muzyka rockowa.

Dane adresowe:

139 Middlesex Street, Glasgow, Glasgow City, G41 1EE

www.rollerstop.co.uk

Autor: ABS