Meghan Markle będzie musiała zdać test na brytyjskie obywatelstwo. Na jakie pytania będzie musiała znać odpowiedź?

0
1J4A9330.jpg by Mark Jones, (CC BY 2.0)

Przygotowania do zaplanowanego na 19 maja ślubu księcia Harry’ego i amerykańskiej aktorki Meghan Markle idą pełną parą. Jednak małżeństwo z członkiem rodziny królewskiej nie da jej automatycznie brytyjskiego obywatelstwa.

Rzecznik księcia Harry’ego już wcześniej zapewniał, że Markle przejdzie standardową procedurę ubiegania się o brytyjski paszport. Podobną ścieżkę przebył ponad 70 lat temu książe Filip, mąż królowej Elżbiety II czyli dziadek Harry’ego. Zmienił nazwisko na Mountbatten z rodowego Schleswig-Holstein-Sonderburg-Gluecksburg, z prawosławia przeszedł na anglikanizm i zmienił obywatelstwo. Co prawda Megan Markle przyjęła już chrzest ale brytyjką nie będzie jeszcze przez kilka lat.

Jaką wysokość ma koło obserwacyjne London Eye, ile lat ma Big Ben czy jaka jest liczba deputowanych w Parlamencie Szkockim to tylko niektóre pytania, na jakie powinna poprawnie odpowiedzieć Megan Markle, jeśli chce zostać brytyjką. Wynik pozytywny daje udzielenie 75% poprawnych odpowiedzi na teście czyli na 18 z 24 pytań spośród w sumie 3 tysięcy dotyczących historii, obyczajów i ciekawostek Wielkiej Brytanii.

Sprawdź czy zdasz test na brytyjskie obywatelstwo: Life in UK

(e.koziarska)