Od postawienia ogrodzenia do odkurzania poza dozwolonymi godzinami, oto kilka przykładów kiedy twoje domostwo „może łamać prawo”

0
Hoover Linx Stick Vacuum Cleaner by Allen Michael, (CC BY-SA 2.0)

Jeśli pracujesz nad poprawą funkcjonalności swojego domu lub ogrodu warto przestrzegać kilku zasad.

Jeśli chcesz postawić płot, bramę lub żywopłot o wysokości przekraczającej dwa metry, będziesz potrzebować pozwolenia na budowę. Należy pamiętać, że jeśli ogrodzenie graniczy lub sąsiaduje z drogą publiczną, będziesz potrzebować pozwolenia na budowę, nawet jeśli jest ono wyższe niż jeden metr.

Należy pamiętać o swoich sąsiadach, zanim zastosuje się jasne oświetlenie bezpieczeństwa, ponieważ może ono stanowić dla nich uciążliwość, jeśli świeci bezpośrednio na ich nieruchomość. Dlatego upewnij się, że wiązki nie są skierowane na okna innych osób, a światła bezpieczeństwa wyposażone w pasywne detektory podczerwieni (PIR) powinny być ustawione tak, aby nie były uruchamiane przez ruch uliczny lub przechodniów przechodzących poza Twoją posesją.

Zezwolenie na budowę nie jest wymagane do budowy jednokondygnacyjnej oranżerii. Jednak jej wielkość nie powinna przekraczać wymiarów 4 m x 4 m w domu jednorodzinnym i 3 m x 3 m w domu bliźniaczym lub szeregowym. Na dwupiętrowy ogród zimowy wymagane jest pozwolenie. Należy pamiętać, że nie powinien być wyższy niż istniejący dach posiadłości.

Hałaśliwe prace domowe, w tym odkurzanie i majsterkowanie, powinny odbywać się tylko w godzinach od 8:00 do 18:00 w dni powszednie, od 8:00 do 13:00 w soboty i nigdy w niedzielę.

Przepisy te mogą się nieznacznie różnić w zależności od obszaru, dlatego należy uzyskać więcej informacji od władz lokalnych

Więcej informacji: The Falkirk Herald

(e.koziarska)