Brytyjscy lekarze przestrzegają wszystkich użytkowników smartfonów!

0
smartphone by Hamza Butt, (CC BY 2.0)

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii, podobnie jak żyjący w wielu innych rozwiniętych krajach świata, wykazują się niewielkim poziomem świadomości wobec zagrożeń, jakie niesie za sobą używanie urządzeń emitujących szkodliwe promieniowanie.

Wystawianie się na działanie niebieskiego światła, które emitowane jest przez ekrany smartfonów, czy tabletów, naraża nas na wiele chorób. Jak mówi Dame Sally Davies, naczelna lekarz Wielkiej Brytanii:

Tego typu światło nam szkodzi, podobnie jak zanieczyszczone powietrze, hałas, chemikalia. W szerokim ujęciu, użycie urządzenia w warunkach niedoświetlenia, skutkuje występowaniem wielu chorób, w tym groźnych nowotworów.

Davies zaznacza, że szczególnie niekorzystne jest wystawianie się na światło wieczorem lub w nocy – wówczas, gdy nasz organizm jest już przemęczony i bardziej narażony na negatywne skutki promieniowania.

Jak mówi Davies, urządzenia takie jak telefon, tablet czy monitor, najlepiej wyłączyć tak wcześnie, jak to tylko możliwe. “To wszystko naprawdę ma sens i wpłynie korzystnie na nasze zdrowie” – dodaje.

źródło: The Telegraph

(kmk)